ŠURANJI ZAUZEO 33. MESTO U GAĐANJU IZ LEŽEĆEG STAVA

Last Updated: 27/07/2019Autor

Trećeg dana Svetskog kupa u parastreljaštvu u Osijeku na vatrenu liniju izašao je samo jedan srpski reprezentativac. Laslo Šuranji, koji je juče osvojio srebro u trostavu u kategoriji SH1, je danas gađao vazdušnom puškom iz ležečeg stava i zauzeo 33.mesto.

Srbija je za sada osvojila četiri medalje na SK u Osijeku. Ekipa MK pištoljem u kategoriji SH1 Srbija je osvojila zlato, a srebrna izborili su Zoran Poucki vazdušnom puškom (kategorija SH1), Laslo Šuranji u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (kategorija SH1) i ekipa Srbije u u takmičenju vazdušnom puškom u kategoriji SH2.

Vazdušna puška ležeći stav, kategorija SH1, mešovita muško-ženska konkurencija, finale: 1. Veronika Vadivcova (Češka) 254,7, 2. Mat Skelhon (Velika Britanija) 252,5, 2. Tejlor Farmer (SAD) 230,9…Kvalifikacije: 1. Vadivcova 636,4, 2. Radoslav Malenovski (Slovačka) 634,4, 3. Skelhon  634,4… 33. Laslo Šuranji 624,8…