BASKETAŠI U DEBRECINU BRANE TITULU PRVAKA EVROPE

Last Updated: 29/08/2019Autor

Muška seniorska 3h3 reprezentacija Srbije će od 30.avgusta do 01.septembra 2019.godine u mađarskom Debrecinu braniti titulu prvaka Evrope koju je prošle godine osvojila u Bukureštu. Takmičenje će se održavati na Trgu Košut u Debrecinu, gde se tradicionalno već poslednjih pet godina održava jedan od turnira FIBA 3h3 Svetske Masters serije, a do ove godine i FIBA 3h3 Evropsko prvenstvo za juniore (gde su 3h3 juniori Srbije prošle godine osvojili srebro). Reprezentacija u sastavu: Dušan Domović-Bulut, Marko Savić, Dejan Majstorović i Danilo Mijatović (koji će zameniti povređenog Stefana Stojačića), uz stručni štab koji čine: Goran Vojkić – selektor reprezentacije, Danilo Lukić – trener ekipe, i Mihajlo Mihajlović – fizioterapeut tima, predstavljaće Srbiju na najprestižnijem evropskom takmičenju. Podsećamo da je tek prošle godine, po prvi put, našem nacionalnom timu pošlo za rukom da osvoji prvenstvo Evrope iako je do tada već pet puta uspevao da bude svetski prvak.

Na FIBA 3h3 Evropskom prvenstvu učestvovaće po 12 ekipa u obe konkurencije – muškoj i ženskoj. Na žalost, ovo je prvi put u poslednje četiri godine da Srbija neće imati žensku reprezentaciju na ovom takmičenju. Nacionalni tim Srbije se (kao prvi „nosilac“ na prvenstvu) nalazi u grupi A uz reprezentacije Poljske (koja je bronzana sa ovogodišnjeg Svetskog prvenstva) i Nemačke. Srbija će „otvoriti“ čitavo prvenstvo (u muškoj konkurenciji) u petak 30.avgusta svojom utakmicom protiv reprezentacije Nemačke u 17.40 sati, da bi svoj drugi susret u okviru grupe odigrala iste večeri protiv reprezentacije Poljske od 20.20 časova. Sve utakmice biće u direktnim prenosima na kanalima Sport Klub-a (SK). Za prolazak u četrtfinale prvenstva potrebno je zauzeti jedno od prva dva mesta u grupi, a potencijalni protivnici u četvrtfinalu bile bi ekipe iz grupe C u kojoj se nalaze Španija, Ukrajina i Holandija.