28 March, 2024
PočetnaPlaninarstvoSRBIJA PRVAK BALKANA U PLANINARSKOJ ORIJENTACIJI

SRBIJA PRVAK BALKANA U PLANINARSKOJ ORIJENTACIJI

U organizaciji Planinarskog saveza federacije Bosne i Hercegovine održano je četvrto prvenstvo Balkanske planinarske Unije u planinarskoj orijentaciji. Prvenstvo je održano na olimpijskoj planini Igman, u periodu od 11. do 13.10. 2019.godine. Na takmičenju je učestvovalo pet reprezentacija i to Makedonije, Crne Gore, Srbije, Slovenije i domaćina Bosne i Hercegovine. Ovih 5 reprezentacija nastupilo je sa 23 ekipe u četiri takmičarske kategorije: pionirskoj, juniorskoj, seniorskoj i u kategoriji veterana, sa ukupno 79 takmičara. Reprezentaciju Srbije predstavljalo je 6 ekipa sa ukupno 19 takmičara, pod vođstvom selektora Dragana Nikolića. Prvo mesto u generalnom plasmanu zauzela je reprezentacija Srbije sa 4359 osvojenih bodova, ispred Slovenije sa 4101 bod, i Makedonije sa 3112 boda. Slede selekcije Crne Gore sa 1816 i Bosne i Hercegovine sa 1674 boda.

Plasman selekcija Planinarskog saveza Srbije po kategorijama

Pioniri: 2. mesto