ĐURIĆEVOJ I SREJIĆU NAJVIŠE POČASTI

Last Updated: 11/10/2019Autor

Ultra-maratonskom trkom na Stolovima kod Kraljeva završeno je ovogodišnje prvenstvo u Planinskom trčanju koje premijerno ove godine organizuje Planinarski savez Srbije. Stazu dužine 65.3 km sa usponom od 3110m i spustom od 2450m uspešno je savladalo 37-oro takmičara. Start je bio kod manastira Žiča na dan proslave 800 godina autokefalnosti SPC, a cilj na Goču. Pobednici su Nevena Rajković članica PK Vidlič iz Pirota i Željko Radović iz PSK Balkan Beograd. Beograđani su i ekipni pobednici ove trke. Posle pet trka Planinskog trčanja PSS dobili smo i prvake Srbije u ovoj, u svetu veoma popularnoj sportskoj disciplini.

Žene

Snežana Đurić PEK Gora Kragujevac

Dragana Milanović PAK Mosor Niš

Maja Milosavljević Jastrebac Kruševac

Muškarci

Jurica Srejić PSK Balkan Beograd

Bojan Đačić PSK Balkan Beograd

Milijan Dimitrijević PED Subjel Kosjerić

Ekipno

PAK Mosor Niš

PSK Balkan Beograd

PEK Gora Kragujevac

Ovogodišnje prvenstvo u Planinskom trčanju PSS okupilo je 163 takmičara i 36 klubova članica Planinarskog saveza Srbije.