29 March, 2024
PočetnaAtletikaDESET MEDALJA NA SENIORSKOJ BALKANIJADI

DESET MEDALJA NA SENIORSKOJ BALKANIJADI

Reprezentacija Srbije 2. i 3. septembra učestvovala je na Prvenstvu Balkana u gradu Pravets. Za razliku od dosadašnjih takmičenja gde su dolazile cele ekipe, od prošle sezone samo po 20ak članova vode reprezentacije na ovo takmičenje. Razlog tome je sve veći broj članica i uvođenje normi.

Za Srbiju je nastupalo 11 atletičara i 8 atletičarki. Prvog dana takmičenja osvojeno je pet medalja: dve zlatne, dve srebrne I jedna bronzana, dok je drugog dana osvojeno dva zlata i tri srebra. Teodora Simović osvojila je dva zlata, u trci na na 3000m rezultatom 10:11,26 i u trci na 5000m rezultatom 16:36,40. Milica Gardašević postala je šampionka Balkana skokom od 6.42m. Do zlata je koplje bacila Marija Vučenović rezultatom 57.21 m.

Armin Sinančević postao je vicešampion Balkana u bacanju kugle sa 20.58m. Drugo mesto u trkama na 100m i 200m zauzeo je Aleksa Kijanović. Luka Trgovčević bio je drugi u trci na 110m prepone rezultatom 14.22s. Aleksandar Grnović osvojio je srebrnu medalju u desetoboju sa osvojenih 7104 bodova. Lazar Anić skočio je do bronze daljinom od 7.88 metara, dok je Strahinja Jovančević bio šesti sa 7.70m.