BEOGRAD DOMAĆIN SP 2022. U ATLETICI

Last Updated: 22/11/2019AutorTags:

Nakon organizacije Evropskog prvenstva u krosu 2013.godine i Evropskog prvenstva u dvorani 2017.godine, naša zemlja će u martu 2022.godine ugostiti sam krem svetske atletske elite!!!Takmičari iz preko 200 zemalja sveta takmičiće se u srpskoj prestonici od 11. do 13.marta 2022.godine. Delegacija od sedam članova danas je održala prezentaciju Beograda kao kandidata za Svetsko atletsko prvenstvo u dvorani 2022.godine, u Monaku na savetu svetske atletske federacije. Tim su činili: Goran Vesić, zamenik gradonačelnika Beograda, Veselin Jevrosimović, predsednik Atletskog saveza Srbije, Slobodan Branković, direktor Atletskog saveza Srbije, Predrag Momirović, menadžer Atletskog saveza Srbije, Biljana Daničić, koordinator projekta SP 2022, Ana Srejić, marketing menadžer ASS i Katarina Branković, PR menadžer ASS.

Naša zemlja poznata je po organizaciji najboljih sportskih manifestacija, tako da nema sumnje da je to prepoznato i od strane svih članova saveta. Ovo će biti najveći događaj ikada organizovan na našim prostorima!