„TROFEJ BEOGRADA“: POLIK I STEFANOVIĆ DO REKORDA

Last Updated: 02/09/2020AutorTags:

Streličarski savez Beograda i Beogradski streličarski klub BSK organizovali su turnir „Trofej Beograda u streličarstvu 2020“ u Zvezdarskoj šumi, na terenu FK Trudbenik.
Pobednici turnira i osvajači pehara „Trofeja Beograda“ su: mlađa pionirka Anita Polik (SK Tican) i kadet Mihajlo Stefanović (SK Niš). Oborena su dva državna rekorda: mlađa pionirka Anita Polik (SK Tican) i senior Nenad Hinić (SK Zemun) postavili su nove državne rekorde u stilu goli luk. Učesnici turnira su bili takmičari svih starosnih kategorija, od mlađih pionira do veterana, iz petnaest klubova širom Srbije. Takmičari iz svih klubova Beograda, Novog Sada, Niša, Vognja, Smedereva i Pančeva gađali su na 70, 60, 50, 40 i 25 metara, a distance su određene streličarskim pravilima prema uzrasnim kategorijama. Takmičila su se tri stila streličarstva: olimpijski luk, složeni i goli luk. U Olimpijskom stilu, osvajači zlatnih medalja su: senior Nikola Stefanović (SK Košutnjak), seniorka Katarina Vranjković (NSSU), juniorka Marija Ilić (SK Dif), kadet Mihajlo Stefanović (SK Niš), kadetkinja Sofija Stojanović (SK Dif), starija pionirka Alisa Goleš (SK Dif), mlađa pionirka Milica Jeknić (SK Dif), veteran Željko Dakić (SK Velos). U stilu složeni luk, osvajači zlatnih medalja su: senior: Ognjen Nedeljković (SK Arena No1), seniorka Dejana Bačko (SK NS 2002), juniorka Milica Petronijević (SK Dif), veteran Dragan Djakiv (SK Panonski gusari). U stilu goli luk, osvajači medalja su: senior Nenand Hinić (SK Zemun), seniorka Ruška Karahasan (SK Zemun), kadetkinja Maša Surčulija, mlađa pionirka Anita Polik (SK Tican).