ŠEST ODLIČJA ZA ČAMCE IZ SRBIJE PRVOG DANA REGATE U ZAGREBU

Last Updated: 15/04/2019Autor

VESLANJE

U subotu, 13. aprila 2019, na regatnoj stazi na Jarunu u Zagrebu održan je prvi dan 36. međunarodne regate „Croatia Open“ na kojoj nastupiti veliki broj čamaca iz Srbije, koji veslaju pod klupskim obeležjima. Devet naših posada našlo se u A finalima, od kojih je njih šest stiglo do postolja. Zlata su u subotu osvojili Dušan Stefanović iz Danubiusa 1885 u skifu za juniore (rezultat u finalu 7:21.06) i Andrijana Mijailović iz Grafičara i Iva Lazić iz Crvene zvezde u dvojcu za juniorke (7:55.13). Do vicešampionskih titula stigli su Petar Šavrljuga i Nikola Stevanić iz Crvene zvezde u dubl skulu za juniore (7:05.90), te Maša Bezbradica i Minja Vizi iz Crvene zvezde u dvojcu za juniorke (8:15.57), dok su se bronzanim odličjima okitili Andrej Dašić i Aleksandar Kuzmanović iz Partizana u dvojcu za kadete (7:37.40) i Đorđe Gruber iz Grafičara i Todor Stanković iz Galeba u dvojcu za juniore (6:56.52).

Prvi ispod crte za postolje bili su Maša Bugarski i Jelena Trivan iz Partizana i Jana Tarabić iz Danubiusa 1885 u četverac skulu za juniorke (7:16.74), odnosno Milica Vodogaz iz Grafičara u skifu za seniorke (8.12.28). Ranko Samardžija i Dušan Belić iz Partizana bili su peti u finalu dvojca za juniore (7:06.65), dok je Jana Tarabić iz Danubiusa 1885 zauzela šesto mesto u seniorskom skifu za lake veslačice (8:42.83).

Inače, u nedelju, 14. aprila, na programu je drugi dan regata u glavnom gradu Hrvatske, koja je prva kriterijumska za sastav juniorske reprezentacije za Evropsko prvenstvo za juniore 18. i 19. maja 2019. u Esenu (Nemačka).

Srpski čamci na visini zadatka u novom kvalifikacijama u Piediluku

Sve četiri srpske posade bile su uspešne u subotnjim kvalifikacijama tako da će se u nedelju, 14. aprila 2019, boriti za odličja u svojim disciplinama, poslednjeg dana 33. internacionalne memorijalne regate „Paolo D’ Aloja“ u Piediluku. Miloš Stanojević je do novog finala u skifu za lake veslače u Italiji stigao trećim mestom u svojoj grupi kvalifikacija koje je osvojio s rezultatom 7:25.27.

Ostala tri čamca trijumfovala su u svojim kvalifikacionim grupama. Aleksandar Filipović je s vremenom 7:07.28 pobedio u drugoj grupi kvalifikacija skifa, Jovana Arisć je s rezultatom 8:01.54 bila najbolja u prvoj grupi kvalifikacija žesnkog skifa, dok su Nenad Beđik, Aleksandar Beđik, Miloš Vasić i Martin Mačković s vremenom 6:07.02 bili bez premca u prvoj grupi kvalifikacija teškog četverca.