RAGBISTI KRENULI U BORBU ZA TROFEJE NA STADIONU KRALJ PETAR I

Last Updated: 08/06/2019AutorTags:

Na stadionu Kralj Petar I počeo je dvodnevni ragbi spektakl, a na otvaranju Trofeja Beograda predsednik naše organizacije Dragan Tomašević dobio je iz ruku generalnog sakretara Ragbi saveza Beograda Marka Jovanovića na poklon knjigu „Tako su leteli srpski orlovi – 100 godina ragbija u Srbiji“. Za Trofej Beograda bore se juniori Srbije, Hrvatske i Mađarske, selekcija grada Beograda i klubovi HARK Mladost iz Zagreba i Estergom Vitezeki iz Estergoma (Mađarska). Organizator ovog takmičenja je Ragbi saveza Beograda, a pokrovitelj gradski Sekretarijat za sport i omladinu. U isto vreme, u domu fudbalera Rada na Banjici seniorske ragbi reprezentacije učestvuju na pretkvalifikacionom turniru za Olimpijske igre Tokio 2020, Ragbi Europe konferencija 1. Učestvuje 16 selekcija: Srbija, Mađarska, Kipar, Moldavija, Turska, Slovenija, Monako, Austrija, Finska, Slovačka, Švajcarska, Andora, Norveška, Crna Gora, Lihtenšta.