Održan streličarski turnir – ’’VIII Memorijal Aleksandar Saša Knežević’

Last Updated: 23/06/2021Autor

U nedelju 20.Juna, u Zvezdarskoj šumi, u organizaciji Streličarskog saveza Beograda i Beogradskog streličarskog kluba, BSK, održan je streličarski turnir ’’VIII Memorijal Aleksandar Saša Knežević’’.

Turnir je posvećen Saši Kneževiću, dugogodišnjem predsedniku Streličarskog saveza Beograda i osnivaču BSKa.

Takmičari iz 21 kluba širom Srbije, Beograda, Pančeva, Novog Sada, Niša, Čajetine, Kikinde, Knjaževca, Temerina, Ražnja, Kragujevca i Subotice, učestvovali su u sva tri stila metnog streličarstva, olimpijski luk, složeni luk i goli luk. Na turniru su bile zastupljene sve kategorije takmičara od pionira do veterana.

Podeljene su brojne medalje, a osvajači zlatnih medalja bili su:

-U olimpik stilu: mlađa pionirka S.Todorović (SK Oko Sokolovo), mlađi pionir O.Zdravković (SK Dif), starija pionirka A.Goleš (SK Dif), stariji pionir D.Stamenković (SK Naissus 2003), kadet M.Vulić (SK Zlatiborac), kadetkinja A.Petrović (SK Dif), seniorka N.Mitić (SK Niš), senior Đ.Redža (SK Košutnjak), vetran Ž.Dakić (SK Velos).

-U stilu složeni luk: juniorka D.Djakiv (SK Panonski gusari), junior B.Černjak (SK Castle Archery), senior D.Varju (PSK Veteran ), veteran D.Djakiv (SK Panonski gusari).

-U stilu goli luk: mlađa pionirka L.Akšić (SK Dif), mlađi pionir U.Đokić (SK Dif),starija pionirka B.Mirković (SK Dif), kadetkinja K.Kiš (SK Dif), kadet S.Gagić (SK Zlatna strela), seniorka R.Karahasan (SK Zemun), senior V.Parezanović (SK Zemun).

Pehar Memorijala, za najbolji rezultat u mlađim kategorijama, dodeljen je kadetu Stefanu Gagiću iz kluba SK Zlatna strela.

Zahvaljujemo se Skretarijatu za sport i omladinu grada Beograda koji je u u značajnoj meri doprineo realizaciji ovog takmičenja, obezbeđivanjem neophodnih sredstava za njegovo finansiranje.