KRISTINA BEDEČ SVETSKA VICEŠAMPIONKA

Last Updated: 19/10/2019AutorTags: ,

Kajakašica Srbije, Kristina Bedeč, osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u maratonu. Bedečova je na šampionatu koji se održava u kineskom Šaošingu u takozvanoj kratkoj trci koja se vesla na deonici od 3.6 kilometara zauzela drugo mesto, pošto je trku izveslala za 15 minuta i 41.38 sekundi. Maratonske trke veslaju se na kružnim stazama, i u ovoj disciplini veslana su tri manja kruga, dok su takmičarke dva puta prenosile čamce preko kopna. Zlato je sa prednošću o 01.09 sekundi u odnosu na našu reprezentativku osvojila Vanda Kisli iz Mađarske, dok se bronzom okitila Eva Barios iz Španije.

Kristina Bedeč je potom u maratonskoj trci od 25 kilometara i 900 metara postigla rezultat 2 sata 4 minuta i 34.76 sekundi i u toj trci zauzela peto mesto. Prve dve pozicije osvojile tu predstavnice Mađarske: Vanda Visli je trijumfovala (2:03:06.75) ispred Žofije Čelaj-Voroš (2:03:13.76).