It seams that you haven't connected with your Twitter account
22 November, 2019
PočetnaKajak kanuKRISTINA BEDEČ SVETSKA VICEŠAMPIONKA

KRISTINA BEDEČ SVETSKA VICEŠAMPIONKA

Kajakašica Srbije, Kristina Bedeč, osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u maratonu. Bedečova je na šampionatu koji se održava u kineskom Šaošingu u takozvanoj kratkoj trci koja se vesla na deonici od 3.6 kilometara zauzela drugo mesto, pošto je trku izveslala za 15 minuta i 41.38 sekundi. Maratonske trke veslaju se na kružnim stazama, i u ovoj disciplini veslana su tri manja kruga, dok su takmičarke dva puta prenosile čamce preko kopna. Zlato je sa prednošću o 01.09 sekundi u odnosu na našu reprezentativku osvojila Vanda Kisli iz Mađarske, dok se bronzom okitila Eva Barios iz Španije.

Kristina Bedeč je potom u maratonskoj trci od 25 kilometara i 900 metara postigla rezultat 2 sata 4 minuta i 34.76 sekundi i u toj trci zauzela peto mesto. Prve dve pozicije osvojile tu predstavnice Mađarske: Vanda Visli je trijumfovala (2:03:06.75) ispred Žofije Čelaj-Voroš (2:03:13.76).