JOŠ DVA ZLATA I SREBRO U RAČICAMA

Last Updated: 14/07/2019AutorTags: ,

Biljana Relić odbranila je titulu šampionke Evrope u jednosedu na 200 metara na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u Račicama! Relićeva je do druge uzastopne zlatne medalje na Evropskim prvenstvima u najkraćoj deonici stigla pošto je stazu izveslala za 41.495 sekundi. Srebro je pripalo Ruskinji Kristini Kovnir (41.999), dok se bronzom okitila Ina Saučuk iz Belorusije (42.339).

„Ne mogu da prenesem sada koliko su pozitivni utisci u ovom trenutku. Iskrena da budem, očekivala sam medalju jer sam samo branila svoju titulu koju sam osvojila prošle godine„, u dahu je izgovorila Biljana posle dodele medalja.

U prepodnevnom programu Relićeva je osvojila zlatnu medalju i u dvosedu na 500 metara zajedno sa Marijom Dostanić. Dostanić i Relić u Račicama su do zlatne medalje stigle odličnom vožnjom tokom cele deonice, a naročito u samom finišu trke koju su izveslale za 1:45.508.

„Trka je bila jaka i odlično smo izveslale. Jako sam zadovoljna kako smo finiširale trku i mislim da nam je to i donelo zlatnu medalju. Veoma sam ponosna i na moju partnerku, Biljanu Relić, i presrećna sam što smo uzele zlato„, naglasila je Marija Dostanić posle dodele medalja.

Osvajanjem zlata u Račicama Dostanićeva i Relićeva su tituli juniorskih šampionki Starog kontinenta iz 2016. godine dodale i zlato u konkurenciji mlađih seniorki.

„Odličan je osećaj s obzirom da sam sa Biljom uzela i kao juniorka zlatnu medalju i što smo sada uspele da ponovimo taj rezultat u mlađim seniorkama i nadam se da ćemo i ubuduće nastaviti da osvajamo zlato„, naglasila je Dostanićeva.

Srebro je pripalo posadi Mađarske Biben i Bako (1:45.532), dok su se bronzom okitile Ruskinje Dolgova i Odincova (1:46.798).

Mariji Dostanić prethodno je medalja u jednosedu na 500 metara izmakla za 34 stotinke, s obzirom da je kroz cilj prošla kao četvrta.

„Bila sam jako tužna, ali uspela sam da se koncentrišem na dvosed i dobro smo se pokazale„, zadovoljna je Dostanićeva.

Sa druge strane, Biljanu Relić od 16 sati i 41 minut očekuje i finale u jednosedu na 200 metara.

„Marija i ja veslamo godinama unazad, i mismo bile i juniorske šampionke tako da me nije iznenadilo što smo uzele medalju danas. Marija i ja smo izveslale predobru trku. Super smo krenule, malo smo padale pa smo pojačavale, ali smo izdržale do kraja i veoma sam ponosna na nas dve i takođe moram da se zahvalim trenerima koji su verovali u nas i podržavali nas„, naglasila je Relićeva.

Strahinja Stefanović osvojio je srebrnu medalju u jednosedu na 200 metara u konkurenciji mlađih seniora na Evropskom prvenstvu u Račicama. Strahinja je do srebra doveslao za 36.800 sekundi, dok je novi šampion Evrope Badri Kavelašvili iz Gruzije imao samo 90 hiljaditih delova brže vreme u finalu (36.702). Bronzanu medalju osvojio je Ukrajinac Dmitro Danilenko (37.125).

Juniorska posada dvoseda na 500 metara, Olivera Mihajlović i Anastazija Bajuk zauzela je 7. mesto u finalu izveslavši trku za 1:54.566. Titula je pripala češkoj posadi Sobiškova / Galadova (1:49.598), druge stu stigle Dankinje Jensen i Milters (1:50.766), a treće Djačenko i Hrišakova iz Ukrajine (1:50.766).

Posada četverca na 500 metara u konkurenciji mlađih seniora, Stefan Vrdoljak, Anđelo Džombeta, Nikola Rasulić i Mihailo Subotić šampionat u Račicama završila je na 9. mestu. Titulu su osvojili Belorusi (1:21.691), ispred Slovaka (1:21.743) i Rusa (1:23.356).

Juniorska reprezentativka, Željana Petrović u finalu jednoseda na 200 metara zauzela je 6. mesto u vremenu 44.644. Titula je pripala Italijanki Irene Belan (43.484), srebro Ukrajinki Ivani Djačenko (43.532), dok je bronzu osvojila Veranika Leanijuk iz Belorusije (43.548).

Ovogodišnji šampionat Evrope u Račicama reprezentacija Srbije završila je sa tri zlatne medalje i dva srebra.