Beogradski Sajmovi sporta su protekle nedelje bili na još dve opštine, GO Savski venac i GO Zvezdara

Last Updated: 02/10/2023AutorTags:
  • U četvrtak 28.9 u DKC „Majdan“ održan je Beogradski Sajam sporta na  Opštini Savski venac u organizaciji Sportskog saveza Beograda, GO Savski venac i Saveza sportova Savski venac.
    Na Svečanom otvaranju ove manifestacije zamenica gradonačelnika Beograda Vesna Vidović je istakla da će grad Beograd uvek podržati manifestacije koje imaju za cilj da deca provode kvalitetno vreme kao i da budu uključena u sportske aktivnosti koje doprinose njihovom razvoju.
    Naša proslavljena reprezentativka u streljaštvu Andrea Arsović je izrazila zadovoljstvo brojem prisutne dece koji raste iz godine u godinu i izlagača koji predstavljaju prave vrednosti i pružaju priliku deci da se upoznaju sa sportom.Gradski sekretar za sport i omladinu Nikola Penić i generalni sekretar Sportskog saveza Beograda Nebojša Jevremović su nakon ceremonije otvaranja obišli Sajam i zajednički poslali poruku o važnosti bavljenja sportom u svakodnevnom životu dece i mladih.

Školarci su imali prilike da učestvuju u takmičenjima „Brzinom do zvezda“, „Između dve vatre“ i stalnom programu Sajmova sporta „Budi olimpijac“.
Najuspešnija u takmičenju „Budi olimpijac“ je bila ekipa OŠ“Vojvoda Mišić“ a za njima OŠ „Isidora Sekulić“ i OŠ „Radojka Lakić“. Sve tri ekipe su nagrađene sportskim rekvizitima.
Učenik 4. razreda drugoplasirane ekipe OŠ „Isidora Sekulić“ Matija Radivojević rekao nam je da je uživao u sportu i igrama, naročito igri memorije „Budi olimpijac“. Iako trenira tenis već četiri godine, svidelo mu se što je mogao da proba i druge sportove na Sajmu i raduje se druženju sledeće godine.

• Takođe u okviru Zvezdarskog festivala sporta u subotu, 30.9  je u SC „Olimp“ održan peti Beogradski sajam sporta. Zajedničkom organizacijom SC „Olimp-Zvezdara“, Gradske opštine Zvezdara, Sportskog saveza Zvezdara i Sportskog saveza Beograda a pod pokroviteljstvom Grada Beograda-Sekretarijat za sport i omladinu sajam je održan uz učešće velikog broja sportskih udruženja i klubova.Festival sporta i sajam sporta je otvorio predsednik Gradske opštine Zvezdara Vladan Jeremić, koji je zahvalio Sekretarijatu za sport i omladinu i Sportskom savezu Beograda na učešću i pomoći u realizaciji ove manifestacije i istakao da mu je zadovoljstvo što su na jednom mestu okupljeni svi zvezdarski sportski klubovi i udruženja i što posetioci imaju priliku da se upoznaju sa njihovim načinom rada i vežbanja, jer je bavljenje sportom jako važno, posebno za decu i mlade.

Na Zvezdarskom festivali sporta učestvovalo je više od trideset klubova sa Zvezdare koji su promovisali sport kojim se bave i svoje klubove, a brojni posetioci koji su posetili ovu manifestaciju imali su priliku da obiđu više bina i 6 poligona na kojima su se predstavili klubovi i sportska udruženja, a mogli su i da se oprobaju u sportovima koji su prezentovani (fudbal, košarka, odbojka, šah, boks i drugi) ili da se informišu o besplatnim i drugim programima koje klubovi i sportska udruženja nude.

I ovaj sajam je obeležio atraktivni program „Budi olimpijac“ Olimpijskog komiteta Srbije. U takmičenju u spretnosti, kvizovima znanja i memorije, a sve sa ciljem promocije olimpijskih vrednosti, učestvovalo je 17 ekipa a najuspešnija je bila ekipa Omladinskog rukometnog kluba.

• Naredni Beogradski sajam sporta održaće se na opštini Stari grad, na Trgu Republike u utorak 03.10.2023. sa početkom u 10č.