ZVEZDI “VEČITI DERBI”

Last Updated: 15/04/2018Autor

FUDBAL

Crvena zvezda može da stavi šampionski šamanjac na hlađenje, u 157. prvenstvenom večitom derbiju pobedila je Partizan 2:1 (2:0), otišla već posle prvog kola plej-ofa na plus devet i sigurno zakoračila ka 28. tituli prvaka istovremeno prekidajući niz od šest uzastopnih superligaških derbija bez trijumfa. Partizan u najznačajnijem meču očajan u prvom, nešto bolji u nastavku smanjio je golom iz penala ali sveukupno je – razočarao. Čekao je 31 prvenstveni meč Nemanja Radonjić, trpeo kritike zbog promašaja, zbog svega jedne asistencije a onda je sve naplatio u 157. večitom derbiju. Dobar pas od Srnića primio je krilni igrač na 20 metara, krenuona dribling a onda majstorski sa 16 metara pogodio sam ćošak (od stative) nemoćnog Stojkovića. Bio je to početak Zvezdinog plesa od pola sata i kraj Partizanovog nadanja da će se primaći lideru i trku za titulu učiniti neizvesnijom. Trener Zvezde Vladan Milojević po lepom će pamtiti 50. meč na klupi i prvu pobedu u derbijima.

Kako jedan maestralan gol može derbi da odvede u neku posebnu priču, pokazao je ovaj 157. prvenstveni. Uspavanku bez šansi i igre 19 minuta, maestralnim golom Radonjić je pretvorio u pir Crvene zvezde i potpuno razorio Partizan koji je potonuo na “Marakani” kao retko kad do sada. Igrao je samo domaćin, posle 120 sekundi je Ben odlično uposlio Aleksandra Pešića a ovaj je kao Mesi prebacio Stojkovića za 2:0!

Očekivala se reakcija Partizana posle očajnog poluvremena, trener Miroslav Đukić je ubacio rovitog Zorana Tošića, ali uprkos nešto boljoj igri Partizan je teško probijao čvrst i agresivan bedem Crvene zvezde koja se više orijentisala na očuvanje prednosti nego da nastavi sa igrom kao u prvom delu pa u nastavku, što je paradoks, nije imala nijednu šansu! Zoran Tošić je na kraju pokazao da je majstor slobodnjaka, ali i Milan Borjan da je uz Stojkovića najbolji golman Superlige, a sudija Danilo Grujić je dosudio penal u petom minutu nadoknade zbog faula nad Ivanovićem posle prečke iz slobodnjaka Tošića. Posle gola, Borjan je uzeo loptu, Suma ga napao, a u gužvi su crvene dobili i on i Mičel Donald koji je branio svoju “jedinicu”. Nepotrebna tenzija na kraju…

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7,5 – Stojković 8, Le Talek 7,5, Babić 7,5, Rodić 7,5 – Jovičić 7,5, Krstičić 7,5 – Srnić 7,5 (od 89. Adžić -), Ben 7,5 (od 90. Milijaš -), Radonjić 8 (od 81. Donald -) – Pešić 8.

PARTIZAN: Stojković 6,5 – Vulićević 5,5, R.N. Miletić 5,5, Marković 6, R. G. Miletić 5 – Janković 5(od 88. Suma -), Zdjelar 6, Pantić 6,5, Đerlek 5,5 (od 53. Tošić 6) – Ožegović 6,5, Tavamba 5,5 (od 81. Ivanović -).