ZVEZDI 160. VEČITI DERBI

Last Updated: 26/04/2019AutorTags:

Slavlje šampiona u 160. derbiju. Bolja i konkretnija Crvena zvezda je u drugom poluvremenu nadigrala Partizan i sada joj je put do nove titule širom otvoren – 2:1 (0:0). Siromašno prvo poluvreme zamenio je dinamičniji nastavak, sa dva opravdana penala i snalažljivijim domaćinom koji je ovoga puta znao da iskoristi ulogu favorita. Crveno-beli su se prvi probudili posle uspavanke iz prvih 45. minuta i od 60. do 80. minuta došli do nedostižne prednosti od dva gola. Crno-beli su uspeli samo da je prepolove u samom finišu, preko Gomeša sa bele tačke.

Domaćin je poveo sa penala u 60. golom Bena, nad kojim je Ivanović skrivio najstrožu kaznu. Najbolji igrač utakmice , vezista domaćih Ivanić, asistirao je Vukanoviću u 80. minutu za drugi Zvezdin gol. Već u 1. minutu desni bek domaćih Stojković je naterao svog prezimenjaka na golu crno-belih da se baci skrene u korner dobar šut levicom. Međutim, to je bilo i jedino pravo uzbuđenje u nezanimljivom prvom poluvremenu. Dvojica stratega opredelili su se za stidljive i strpljive varijante. Neke nove, zanimljive ideje ostale se u notesima.

Jedino iznenađenje, pomalo neprijatno za Zvezdine navijače, bila je odluka trenera Vlada Milojevića da izostavi kapitena Savića, pa je na štoperskoj poziciji izabrao Babića. Na drugoj strani, iz taktičkih razloga Savo Milošević je Zakarića zamenio Nikolićem.

Prasak stotine topovskih udara sa juga iritira bubne opne svima na stadionu, ogromna zelena dimna zavesa se širila sa severa. Na terenu nema inspiracije, dobrih akcija ni manje od prstiju jedne ruke. Samo poziciona, čvrsta i uglavnom dosadna borba. Tog seckanja, udaranja na sitno, čestih faulova, nagledali su se navijači i u prethodna dva derbija. Prvo poluvreme se razvukao bez pravog uzdaha uzbuđenja.

U 13. minutu Partizan stvara prvu kakvu-takvu priliku, Pantić pogađa spoljni deo mreže. Zdjelar je laktom „častio“ bivšeg saigrača iz Olimpijakosa Marina, opet nije imao milosti. Zvezdin maestro tek u 35. pravi dva lepa poteza, dobija samo za korner. Pavlović u sudijskoj nadoknadi neoprezno pravi faul na ivici šesnaesterca, ali je Ben ovog puta slab šuter.

U drugom poluvremenu rivali su živnuli. Nikolić u 54. sa dvadesteak metara opaljuje slab hitac. Pet minuta kasnije Zvezda je povela. Brza kontra, Ivanić probija po levoj strani i asistira Benu koga na petercu ruši Ivanović. Ivanić je i u 80. uposlio Vukanovića da obezbedi trijumf. U samom finišu, Marin je skrivio penal, Gomeš pogađa, ali je bilo kasno da se ugrozi Zvezdin trijumf.

STRELCI Ben u 60. minutu (iz jedanaesterca) i Vukanović u 80. za Crvenu zvezdu, a Gomeš u 89. za Partizan . Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 21.862. Sudija: Novak Simović (Lovćenac) 6. Crveni karton: Pavlović (Partizan) u 90. minutu.

1. ZVEZDA: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić (od 73. Čaušić), Jovančić, Ivanić – Ben (od 70. Vukanović), Marin (od 90. Savić) – Pavkov.

PARTIZAN: Stojković – N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Tošić (od 67. Ivanović), Pantić (od 79. Ilić -), Nikolić (od 87. Ndžai -) – Gomeš.