29 March, 2024
PočetnaEvropske igre u Minsku 2019.ZORANA ARUNOVIĆ SEDMA MALOKALIBARSKIM SPORT PIŠTOLJEM

ZORANA ARUNOVIĆ SEDMA MALOKALIBARSKIM SPORT PIŠTOLJEM

Zorana Arunović je uspešno učešće na Evropskim igrama u Minsku završila danas sedmim mestom u gađanju malokalibarskim sport pištoljem. U sve tri discipline u kojima je startovala je ušla u finale. Prvog dana EI osvojila je srebro u miksu vazdušnim pištoljem sa Damirom Mikecom, a dan kasnije i zlato istim oružjem u pojedinačnoj konkurenciji. Danas se takmičilo još troje srpskih strelaca. Bobana Momčilović Veličković je sport pištoljem zauzela 34. poziciju. U gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 40 metaka) Milenko Sebić je osvojio 13, a Lazar Kovačević 23. mesto.

Po završetku kvalifikacija MK sport pištoljem (30 metaka precizna + 30 brza paljba) Arunovićeva je bila na četvrtom mestu sa 585 krugova.

U finalu MK sport pištoljem se gađa deset serija od po pet metaka brzom paljbom. Svaki „unutrašnji“ centar (rezultat 10,2 kruga i bolji) donosi poen. Ispadanje počinje od četvrte serije. Arunovićeva je odlično počela, u prvoj seriji skupila četiri poena. U naredne dve serije „ubila“ je po jedan centar i izgubila korak za rivalkama za medalje. Na kraju, ispala je posle pete serije, kao sedmoplasirana sa 12 poena.

Bez obzira što je danas ostala bez odličja, Arunovićeva je, sa tri finala i dve medalje, jedan od najuspešnijih učesnika streljačkog turnira na Evropskim igrama u Minsku. Podsetimo, na prvim EI, u Bakuu 2015, takođe je trijumfovala vazdušnim pištoljem, MK pištoljem je zauzela 18. mesto, a u miksu nije gađala.

Zlato MK sport pištoljem danas je osvojila Ana Korakaki (Grčka), olimpijska šampionka ovim oružjem i svetska prvakinja vazdušnim pištoljem. Tek posle raspucavanja za prvo mesto nadmašila je Hajdi Dithelm Gerber (Švajcarska), pobednicu prvih EI u Bakuu. Bronzano odličje pripalo je Bugarki Antonaeti Bonevoj.

U nedelju, kada je Arunovićeva osvojila zlato vazdušnim pištoljem Korakaki je bila druga, a Boneva treća, pa se i one poput naše takmičarke kući vraćaju sa dva odličja. Za razliku od Arunovićeve, Grkinja i Bugarka su ostale bez medalja u miksu.

U kvalifikacijama MK puškom iz trostava Milenko Sebić je zauzeo 13. mesto sa 1.169 krugova. Od finala su ga delila četiri kruga. Lazar Kovačević, kome je vazdušna puška glavna disciplina, a u Minsk je otputovao kao zamena za Stevana Pletikosića, koji se razboleo, je do 23. pozicije došao pogodivši sedam krugova manje od Sebića.

Srpski strelci učešće na EI u Minsku završavaju sutra, kada će Andrea Arsović i Sanja Vukašinović gađati MK puškom iz trostava.

MK sport pištolj, žene: 1. Ana Korakaki (Grčka) 35 „unutrašnjih“ centara u finalu + 3 u raspucavanju, 2. Hajdi Dithelm Gerner (Švajcarska) 35 + 2, 3. Antonaeta Boneva (Bugarska) 31, 4. Vitalina Bacaraškina (Rusija) 27, 5. Monika Karš (Nemačka) 22… 7. Zorana Arunović 12… Kvalifikacije (30 metaka precizna + 30 brza paljba): 1. Karš 589, 2. Bacaraškina 586, 3. Selin Gobervil (Francuska) 585, 4. Arunović 585 (294 precizna + 291 brza paljba)… 34. Bobana Momčilović Veličković 555 (285+270)…  Za finale 583 kruga. Ukupno 35 takmičarki.

MK puška trostav (3 puta 40 metaka), muškarci, kvalifikacije: 1. Sergej Kamenski (Rusija) 1.182, 2. Filip Nepejhal (Češka) 1.178, 3. Juri Ščerbacevič (Belorusija) 1.178… 13. Milenko Sebić 1.169 (389 klečeći, 393 ležeći, 387 stojeći stav)… 23. Lazar Kovačević 1.162 (383, 391, 388)… Ukupno 34 strelca. Za finale 1.173.