ZORANA ARUNOVIĆ I DAMIR MIKEC ODBRANILI ZLATO

Last Updated: 14/04/2019Autor

STRELJAŠTVO

Peti memorijalni turnir „Ištvan Poljanac“ počeo je danas u atletskoj hali na Banjici takmičenjima mikseva vazdušnom puškom i pištoljem. U nadmetanju pištoljem najuspešniji su bili srpski reprezentativci Zorana Arunović i Damir Mikec, dok su puškom pobedili Bugari Tanja Zviskova i Anton Rizov. Zorana Arunović (Olimpik 011) i Damir Mikec (Policajac), bronzani sa nedavno održanog Evropskog prvenstva u Osijeku, su dominirali, u konkurenciji 17 mešovitih parova pištoljem. Odbranili su prvo mesto sa memorijala „Ištvan Poljanac“ prošle godine, sa odličnih 485,0 krugova. Ubedljivo iza sebe na drugom mestu ostavili su tim u kome su gađali sestra i brat, Jasmina Milovanović (Smederevo) i Dimitrije Grgić (Akademac), takođe reprezentativci Srbije. Treću poziciju osvojio je prvi tim kluba AP Sport iz bugarskog Plovdiva.

Finale puškom bilo je daleko interesantnije. Posle nekoliko preokreta trijumfovalo je tim bugarske reprezentacije Tanja Zviskova i Anton Rizov, nekadašnji pojedinačni prvak  Evrope. Njih dvoje su, poput Mikeca i Arunovićeve, najbolji bili i prošle godine.Srebrna medalja pripala je Krstini Stojanović (Crvena zvezda) i Đorđu Janjiću (Novi Sad 1790), a bronza juniorima Emiliji Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) i Đorđu Saviću (Oko sokolovo)

U subotu i nedelju na programu su pojedinačna takmičenja, a miting će svečano biti otvoren u subotu tačno u podne. Turnir, u znak sećanja na Ištvana Poljanca, dugogodišnjeg trenera i predsednika Streljačkog kluba Akademac, organizuju ovaj klub i Vojna akademija. Sem srpskih učestvuju i strelci iz Bugarske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Mađarske

Pištolj, miks: 1. Olimpik 011/Policajac (Zorana Arunović/Damir Mikec) 485,0, 2. Smederevo/Akademac (Jasmina Milovanović/Dimitrije Grgić) 474,8, 3. AP Sport 1, Bugarska (Adiel Ilijeva/Samuil Donkov) 412,6… Kvalifikacije: 1. Olimpik 011/Policajac 771, 2. Smederevo/Akademac 760, 3. AP Sport 1 752…

Puška, miks:1. Bugarska (Anton Rizov/Tanja Zviskova) 492,2, 2. Crvena zvezda / Novi Sad 1790 (Krstina Stojanović/Đorđe Janjić) 490,5, 3. “Dragan Jevtić Škepo”/Oko sokolovo (Emilija Ponjavić/Đorđe Savić) 429,7… Kvalifikacije: 1. Bugarska 837,0, 2. Crvena zvezda/Novi Sad 1790 828,3, 3. „Dragan Jevtić Škepo“/Oko sokolovo 826,5.