29 March, 2024
PočetnaStreljaštvoALEKSA MITROVIĆ 16. VAZDUŠNOM PUŠKOM PRVOG DANA EP U OSIJEKU

ALEKSA MITROVIĆ 16. VAZDUŠNOM PUŠKOM PRVOG DANA EP U OSIJEKU

STRELJAŠTVO

Najuspešniji srpski strelac prvog dana Evropskog prvenstva vazdušnim oružjem u Osijeku bio je Aleksa Mitrović, koji je u takmičenju juniora puškom osvojio 16. mesto. Mitrović, vlasnik bronze sa Olimpijskih igara mladih u Buenos Ajresu, je pogodio 621,0 krug. Od osmog mesta i finala ga je delilo 1,7 krugova. Uz Mitrovića , Srbiju su predstavljali Đorđe Savić i Veljko Ilić, koji su zauzeli 41. i 42. poziciju. U ekipnom plasmanu naš tim je bio deveti. U eliminacionu fazu timskog takmičenja (četvrtfinale) prošlo je osam ekipa, a srpska selekcija je za osmoplasiranom Slovenijom zaostala 5,7 krugova. Ženska juniorska ekipa puškom je zauzela 13. poziciju. Najviše je pokazala Teodora Vukojević, koja je dugo bila u borbi za finale, ali je popustila u poslednjoj seriji i osvojila 27. mesto. Postigla je isti rezultat kao i Mitrović (621,0). Kristina Lazarević je zauzela 34, a Marija Kolarević 50. poziciju.

Danas je održano i takmičenje juniorskih mikseva pištoljem. Srpski par (Katarina Maricki/Stefan Todorović) je zauzeo 25. mesto. U utorak su na programu juniorsko miks takmičenje puškom (za Srbiju gađaju parovi Teodora Vukojević/Aleksa Mitrović i Kristina Lazarević/Veljko Ilić) i pojedinačna nadmetanja juniora i juniorki pištoljem, u kojima će učestvovati Katarina Maricki, Teodora Simić, Jelena Todorović i Stefan Todorović.

Vazdušna puška, juniorke, kvalifikacije: 1. Marijan Miler (Francuska) 627,9, 2. Ana Jansen (Nemačka) 627,5, 3. Veronika Skorina (Ukrajina) 627,2… 27. Teodora Vukojević 621,0.. 34. Kristina Lazarević 619,7… 50. Marija Kolarević 613,9… Ukupno 70 takmičarki. Ekipno: 1. Ukrajina 1.876,4 (evropski juniorski rekord), 2.Nemačka 1.869,6, 3. Norveška 1.868,1… 13. Srbija 1.854,6… Ukupno 19 ekipa.

Vazdušna puška, juniori, kvalifikacije: 1. Filip Nepejhal (Češka) 628,4, 2. Tobijas Mair (Austrija) 626,4, 3. Vegard Nordagen (Norveška) 626,0… 16. Aleksa Mitrović 621,0…42. Đorđe Savić 610,3, 42. Veljko Ilić 610,0… Ukupno 50 strelaca. Ekipno: 1. Mađarska 1.871,5, 2. Rusija 1.867,0, 3. Češka 1.865,5… 9. Srbija 1.841,3… Ukupno 11 ekipa.

Vazdušni pištolj, miks, juniori i juniorke, kvalifikacije: 1. Rusija 2 766, 2. Nemačka 1 764, 3. Ukrajina 1 762… 25. Srbija (Katarina Maricki/Stefan Todorović) 742… Ukupno 34 tima.