ZLATO I SVETSKI REKORD TOMIĆEVIĆA I ZORIĆA KRUNA NA SJAJNU ORGANIZACIJU EP

Last Updated: 12/06/2018Autor

KAJAK KANU

Predsednik Kajakaškog saveza Srbije Mirko Nišović je mogao da bude ponosan kada je Evropsko prvenstvo u Beogradu zvanično zatvoreno. Čestitke su stizale, i još uvek pristižu sa svih strana.

– Još jednom smo se pokazali smo se kao dobri domaćini. Sve je funkcionisalo na najvišem nivou i to nije promaklo čelnicima Evropske kajakaške asocijacije. Nacionalni savezi takođe naglašavaju besprekornu organizaciju ali i srdačno gostoprimstvo. Svi pitaju kada ćemo ponovo da budemo organizatori – zadovoljno je rekao Mirko Nišović.

U Beogradu je učestvovalo, zajedno sa srpskom, čak 40 reprezentacija.

– Nedostajale su samo četiri članice Evropske kajakaške asocijacije, od kojih je Holandija morala da otkaže u poslednje trenutku. Ni na jednom našem kontinentalnom šampionatu nije bilo toliko zemalja. Izdato je više od 2.000 akreditacija, sa takmičenja je izveštavalo 90 predstavnika domaći i stranih predstavnika medija.

Raspoloženje su dodatno popravili sportski rezultati.

– Zlatna medalja i svetski rekord Marka Tomićevića i Milenka Zorića su kruna na ovo Evropsko prvenstvo. Nedostajalo im je to zlato i drago mi je što su ga osvojili baš u Srbiji, pred našom publikom. Način na koji su to ostvarili je za divljenje. Nebojša Grujić i Marko Novaković iz godine u godinu potvrđuju klasu. Brojne posade se smenjuju na pobedničkim postoljima u njihovoj disciplini, samo su oni konstantni. Slično je i sa Markom Dragosavljevićem koji je u krugu najbržih svetskih jednosedaša. Nedostajalo je sportske sreće da bilans medalja bude i bolji. Imali smo ukupno 12 finala što je izuzetan uspeh. Nama je važno da su se takmičari i van čamaca, ponašanjem i odnosom, predstavili u najboljem svetlu. Ponosni smo na njih.

Kajakaški savez Srbije je imao pomoć i podršku države.

– Ministar Vanja Udovičić, državni sekretar Predrag Peruničić, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Božidar Maljković i generalni sekretar Đorđe Višacki, pa pomoćnik gradonačelnika Beograda Andreja Mladenović, svi su bili na tribinama, na taj način pružili i moralnu podršku. Zahvalni smo državi, Gradu Beogradu, Javnom preduzeću Ada Ciganlija, svim sponzorima i prijateljima koji su doprineli da uspešno organizujemo veliki događaj za naš sport i državu – naglasio je Nišović.