ZLATNA ODLIČJA OTIŠLA U PET GRADOVA

Last Updated: 15/12/2019Autor

Tačka na međuškolske turnire u 2019. stavljena je u subotu, 14. decembra 2019, u Sportskoj hali ”Dragutin Tomašević” u Petrovcu na Mlavi. Školarci iz 37 škola iz Beograda, Kragujevca, Novog Sada, Sopota, Pančeva, Vršca, Kruševca, Čačka i Petrovca na Mlavi pokazali svoje umeće poslednji put u ovoj godini na Međuškolskom badminton turniru – Petrovac na Mlavi 2019 koji je uspešno organizovao Petrovački sportski klub pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije i Badminton saveza Srbije, a uz pomoć kompanija ”Tin šped“, ”Yonex“, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas”, ”Integraltechnic”, ”Minaqva” i ”Siboasi” i Sportskog saveza Petrovca na Mlavi. Turnir je igran singlovima u devet konkurencija. U kategoriji igrača I i II razreda osnovnih škola najbolji su bili Aleksandar Balać iz OŠ “Branko Radičević“ iz Novog Sada, te Teodora Mehović iz OŠ “Olga Petrov“ iz Vršca.

Aleksa Radovanović iz OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“ iz Kruševca i njegova školska drugarica Đina Čelar trijumfovali su u kategoriji osnovaca III i IV razreda, dok su Stefan Maksimović iz OŠ “Đura Jakšić“ iz Kragujevca i Isidora Mojsilović iz OŠ “Mirko Jovanović“, takođe iz ovog grada, bili bez premca u kategoriji V i VI razreda osnovnih škola. Sava Jankucić iz OŠ “Bata Bulić“ iz Petrovca na Mlavi je pobedio u muškom singlu, a Lana Dramićanin iz OŠ “Mirko Jovanović“ iz Kragujevca u ženskom singlu kategorije igrača VII i VIII razreda. U okršaju srednjoškolaca najuspešniji je bio Luka Vujošević iz Prve kragujevačke gimnazije.

Medalje su osvojili – I-II razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Aleksandar Balać (OŠ “Branko Radičević“, Novi Sad), 2. Nemanja Rašeta (OŠ “Stefan Nemanja“, Beograd), 3. Bogdan Mišić (OŠ “Jovan Ristič“ Beograd); Devojčice: 1. Teodora Mehović (OŠ “Olga Petrov“, Vršac), 2. Dorotea Mehović (OŠ “Olga Petrov“, Vršac), 3. Sonja Petrić (OŠ “Svetozar Marković“, Beograd); III-IV razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Aleksa Radovanović (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 2. Petar Smiljković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 3. Ilija Stojićević (OŠ “Bata Bulić“, Petrovac na Mlavi), Danilo Stevanović (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac); Devojčice: 1. Đina Čelar (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 2. Mia Veličković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 3. Sofija Rakić (OŠ “Branko Radičević“, Petrovac na Mlavi), Elena Veljković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac); V-VI razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Stefan Maksimović (OŠ “Đura Jakšić“, Kragujevac), 2. Vasa Mraović (OŠ “21. oktobar“, Kragujevac), 3. Ognjen Danilović (OŠ “Filip Filipović“, Čačak), Ivan Stefanović (OŠ “Vuk Karadžić“, Beograd); Devojčice: 1. Isidora Mojsilović (OŠ “Mirko Jovanović“, Kragujevac), 2. Nađa Mitić (OŠ “Vuk Karadžić“, Novi Sad), 3. Lidija Vučelić (OŠ “Milan Đ. Milićević“, Beograd), Vera Đorđević (OŠ “Ujedinjene nacije“, Beograd); VII-VIII razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Sava Jankucić (OŠ “Bata Bulić“, Petrovac na Mlavi), 2. Đorđe Ivanović (OŠ “21. oktobar“, Kragujevac), 3. Branislav Kokotović (OŠ “Bata Bulić“, Petrovac na Mlavi), Andrej Prokić (OŠ “Bata Bulić“, Petrovac na Mlavi); Devojčice: 1. Lana Dramićanin (OŠ “Mirko Jovanović“, Kragujevac), 2. Tamara Ugarak (OŠ “Filip Kljajić Fića“, Beograd), 3. Mila Lainović (OŠ “Filip Kljajić Fića“, Beograd), Milica Vrtikapa (OŠ “Radoje Domanović“, Beograd); I-IV razred srednjih škola – Dečaci: 1. Luka Vujošević (Prva kragujevačka gimnazija, Kragujevac), 2. David Danilović (Ekonomska škola, Čačak), 3. Sava Todorović (Prva kragujevačka gimnazija, Kragujevac).