19 March, 2024
PočetnaKošarkaZA SEDMO MESTO NA KRITU

ZA SEDMO MESTO NA KRITU

Reprezentacija Srbije do 19 godina poslednjeg dana Svetskog prvenstva na Kritu igraće utakmicu za sedmo mesto. Izabranici selektora Aleksandra Bućana posle bolnog poraza od selekcije Litvanije u četvrtfinalu, poraženi su i danas u meču za plasman od 5. do 8. mesta od Rusije. Naš mladi tim je odigrao još jednu uzbudljivu utakmicu u kojoj nije imao sreće u samoj završnici: Srbija – Rusija 79:83 (17:23, 27:14, 17:19, 18:27). U meču za sedmo mesto reprezentativci Srbije igraće protiv poraženog iz duela Kanade i Portorika.

Da je poraz od selekcije Litvanije u četvrtfinalu ostavio traga na naše momke bilo je vidljivo na samom startu meča. Dugo je trebalo srpskim reprezentativcima da se trgnu i zaigraju kako umeju. Rusi su to znali da iskoriste i povedu sa 11:2. Ipak, u drugoj četvrtini izabranici selektora Bućana došli su do željene igre. Parketom je zagospodario tandem Pecarski -Ilić što je dovelo do preokreta i vođstva Srbije na poluvremenu – 44:37. Većim delom trećeg perioda mladi srpski košarkaši imali su punu kontrolu i održavali prednost, međutim na početku poslednje četvrtine Rusi prave seriju 9:0 i dolaze do preokreta. Rival je stigao do vođstva 72:65, ali je Cerovina na ulasku u poslednji minut doneo Srbiji minimalnu prednost –

78:77. Usledila je neizvesna završnica u kojoj se Rusija bolje snašla i došla do pobede – 83:79.

SRBIJA U19:  Petrušev 13, Mićović, Islamović, Paunović 4, Trifunović 12, Cerovina 6, Vasiljević, Pecarski 25, Grbović 2, Ćubić, Ilić 17,  Kuzmanović.