ZA SEDMO MESTO NA KRITU

Last Updated: 06/07/2019Autor

Reprezentacija Srbije do 19 godina poslednjeg dana Svetskog prvenstva na Kritu igraće utakmicu za sedmo mesto. Izabranici selektora Aleksandra Bućana posle bolnog poraza od selekcije Litvanije u četvrtfinalu, poraženi su i danas u meču za plasman od 5. do 8. mesta od Rusije. Naš mladi tim je odigrao još jednu uzbudljivu utakmicu u kojoj nije imao sreće u samoj završnici: Srbija – Rusija 79:83 (17:23, 27:14, 17:19, 18:27). U meču za sedmo mesto reprezentativci Srbije igraće protiv poraženog iz duela Kanade i Portorika.

Da je poraz od selekcije Litvanije u četvrtfinalu ostavio traga na naše momke bilo je vidljivo na samom startu meča. Dugo je trebalo srpskim reprezentativcima da se trgnu i zaigraju kako umeju. Rusi su to znali da iskoriste i povedu sa 11:2. Ipak, u drugoj četvrtini izabranici selektora Bućana došli su do željene igre. Parketom je zagospodario tandem Pecarski -Ilić što je dovelo do preokreta i vođstva Srbije na poluvremenu – 44:37. Većim delom trećeg perioda mladi srpski košarkaši imali su punu kontrolu i održavali prednost, međutim na početku poslednje četvrtine Rusi prave seriju 9:0 i dolaze do preokreta. Rival je stigao do vođstva 72:65, ali je Cerovina na ulasku u poslednji minut doneo Srbiji minimalnu prednost –

78:77. Usledila je neizvesna završnica u kojoj se Rusija bolje snašla i došla do pobede – 83:79.

SRBIJA U19:  Petrušev 13, Mićović, Islamović, Paunović 4, Trifunović 12, Cerovina 6, Vasiljević, Pecarski 25, Grbović 2, Ćubić, Ilić 17,  Kuzmanović.