ZA BOLNICU U KRUŠEVCU OD VATERPOLISTA 250.000 DINARA

Last Updated: 06/07/2017Autor

DOGAĐAJI

Vaterpolisti Srbije i u 2017. godini nastavili su sa humanitarnim aktivnostima. Olimpijski, svetski i evropski šampioni su tokom priprema za nedavno završen finalni tirnir Svetske lige, gde su peti put uzastopno osvojili zlatnu medalju, u Kruševcu odigrali prijateljski meč sa Australijom, a sav prihod od ulaznica išao je u humanitarne svrhe.

Tom prilikom sakupljeno je 250.000 dinara, a novčana sredstva donirana su Opštoj bolnici u Kruševcu. Pomoćnik gradonačelnika za sport i omladinu Predrag Milenković i predsednik Sportskog saveza Kruševca Bojan Obradović su 200.000 dinara uručili odeljenju pedijatrije, dok je preostalih 50.000 dinara namenjeno za kupovinu 63 letnje uniforme zaposlenih u Službi hitne pomoći.

Tokom 2016. godine Vaterpolo savez Srbije zajedno sa našim najboljim vaterpolistima organizovao je nekoliko humanitarnih akcija, poput turnira u Boru, opraštajne utakmice Živka Gocića i Slobodana Nikića, tokom kojih je ukupno prikupljeno 3.050.000 dinara. Ono što je sigurno da će vaterpolisti Srbije i u budućnosti nastaviti sa ovakvim i sličnim akcijama.