VELIKANI SVETSKOG VATERPOLA NA OPROŠTAJU NIKIĆA I GOCIĆA

Last Updated: 09/12/2016Autor

VATERPOLO

Velike zvezde svetskog vaterpola, predvođene trenerom Juga Vjekoslavom Kobešćakom, igraće na oproštajnoj utakmici Živka Gocića i Slobodana Nikića u duelu Srbije protiv Tima sveta, saopštio je danas Vaterpolo savez Srbije. Vaterpolo reprezentacija Srbije će 23. decembra poslednji put igrati u sastavu u kojem je osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Aktuelnim evropskim, svetskim i olimpijskim šampionima suprotstaviće se tim sveta koji će sa klupe predvoditi trener evropskog prvaka Juga, Vjekoslav Kobešćak.

Među svetskim vaterpolo zvezdama koji će uveličati oproštaj Gocića i Nikića od reprezentacije, sa kojom su ukupno osvojili čak 55 medalja, biće: Hristos Afrudakis (Grčka), Mlađan Janović, Aleksandar Ivović, Predrag Jokić, Miloš Šćepanović (Crna Gora), Marko Avramović , Slobodan Soro (Brazil), Paulo Obradović, Luka Lončar (Hrvatska), Deneš Varga, Daniel Varga, Gabor Kiš, Norbert Madaraš (Mađarska) i Lukaš Seman (Slovačka). Utakmica između reprezentacije Srbije i tima sveta zakazana je za 23. decembar od 18.00 sati na Tašmajdanu.