USPEŠNO REALIZOVAN MEĐUNARODNI BADMINTON KAMP – BEOGRAD 2018

Last Updated: 22/08/2018Autor

BADMINTON

Badminton klub Beograd je tokom leta u Nacionalnom badminton centru organizovao višenedeljni Međunarodni badminton kamp – Beograd 2018, pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda, a uz podršku Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda. Učešće na kampu su, pored perspektivnih beogradskih takmičara i reprezentativaca Srbije, uzeli i badmintonci iz ostalih srpskih badminton centara, kao i gosti iz Francuske, Hrvatske, Poljske i Irana. Trenažnim aktivnostima je rukovodio Nikola Mijačić, pomoćni trener reprezentacija Srbije u badmintonu. Uz badminton kamp održan je i niz promotivnih aktivnosti sa ciljem popularizacije badmintona kao olimpijskog sporta. Pokazatelji uspešnosti ovog Kampa su odlični rezultati reprezentacije Srbije ostvareni na Balkanskom prvenstu za igrače do 17 godina u Novom Sadu i na Evropskom kupu u bugarskom Haskovu na kojima je osvojeno ukupno 10 odličja, od kojih je čak pet bilo zlatnih. Uz realizovane i planirane brojne međunarodne nastupe beograske i srpske badmintonce sredinom septembra očekuje najprestižnije nacionalno takmičenje XVIII Kup grada – Trofej Beograda 2018 u badmintonu.

Grad Beograd – Gradska uprava grada Beograda – Sekretarijat za sport i omladinu, doprineo je u značajnoj meri realizaciji Međunarodnog badminton kampa – Beograd 2018, obezbeđivanjem neophodnih sredstava za njegovo finansiranje.