28 March, 2024
PočetnaSeminariUNAPREDITE SVOJE ZNANJE: O ANTIDOPING PRAVILIMA U UTORAK

UNAPREDITE SVOJE ZNANJE: O ANTIDOPING PRAVILIMA U UTORAK

Sportski savez Beograda u utorak, 14. maja, u prostorijama Doma učenika “Patrijarh Pavle” u Beogradu organizovaće stručni seminar pod nazivom „Unapređenje znanja i informisanosti stručnjaka u sportu o antidoping pravilima – antidoping obrazovanje“. U periodu od 12 do 15.30 časova predviđene su dve sesije predavanja sa po dve teme:

– Dr sc. med. Milica Vukašinović Vesić, Antidoping agencija Srbije – Osnove borbe protiv dopinga u sportu

– Dr sc. med. Marija  Anđelković, Antidoping agencija Srbije – Ishrana i suplementacija u borbi protiv dopinga u sportu

– Prof. dr Marina Đorđević Nikić, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu – Dijetna suplementacija u sportu

– Prof. dr Vladimir Jorga, Zdravstvena komisija Sportskog saveza Beograda – Nova saznanja o metodama i sredstvima u dopingu

Cilj seminara, čiji je pokrovitelj Sekretarijat za sport i omladinu grada Beograda, jeste stručno usavršavanje svih sportskih stručnjaka, a naša organizacija vodiće evidenciju o prisustvu zbog izdavanja potvrda i diploma za sve učesnike. Svi seminari i savetovanja su besplatni, a ulaz će biti dozvoljen samo preko spiska imena lekara, trenera i ostalih zainteresovanih lica, koja se prijave na mejl adrese: office@ssab.org.rs ili bojana.milicevic@ssab.org.rs, kao i putem telefona na broj 011/3-605-880. Zbog velikog interesovanja rok za prijave je 10. maj.