UBEDLJIV START U HERAKLIONU

Last Updated: 29/06/2019Autor

Reprezentacija Srbije do 19 godina ubedljivo je startovala na Svetskom prvenstvu na Kritu pobedom u Heraklionu u prvom kolu D grupe protiv Kine – 106:57. Izabranici selektora Aleksandra Bućana su od prvog minuta pokazali da su mnogo kvalitetniji od rivala, kontrolisali su situaciju na terenu i dominirali tokom svih 40 minuta. Pitanje pobednika rešeno je praktilno već u prvom poluvremenu, a posle sjajne treće četvrtine koju je naš tima dobio sa 32:13, bilo je jasno da Kinezi nemaju nikakve šanse protiv raspoložene Srbije.

Selektor Bućan je pružio šansu svim igračima, a najefikasniji je bio Filip Petrušev sa 23 poena, a pratili su ga Ilić i Pecarski sa po 15 i Trifunović sa 14 poena. Sledeći protivnik Srbije je Portoriko u nedelju 30. juna, od 14.30 časova.

SRBIJA: Petrušev 23 (8 sk), Mićović 3, Islamović 5, Paunović 4 (6 sk), Trifunović 14, Cerovina 4 (7 sk), Vasiljević 8 (10 sk), Pecarski 15 (6 sk), Grbović 1, Ilić 15 (13 sk), Ćubić 5, Kuzmanović 9.