U PETAK PRVENSTVO BEOGRADA U ATLETICI ZA OSOBE SA INVALIDITETOM

Last Updated: 27/04/2017Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Kada je sport osoba sa invaliditetom u pitanju sigurno je da već poodavno atletika spada u red disciplina koja je po broju i značaju osvojenih medalja na međunarodnim takmičenjima među najtrofejnijima kod nas i sa nesumnjivim ugledom u svetu. Zato se s pravom očekuje da će Prvenstvo Beograda u atletici za osobe sa invaliditetom koje se održava sutra, u petak 28.aprila,  na terenima Republičkog  Zavoda za sport  u Košutnjaku biti više od takmičenja i prosto biti pravi praznik za sve ljubitelje „ ove kraljice sportova“, kako je zovu.

Tako će među više od 120 učesnika, oba pola, svih uzrasta i vidova invaliditeta sa prostora celog Grada – među kojima članovi atletskog kluba „Pogledi“, jednog od najtrofejnijih sportskih kolektiva uopšte kao i drugih klubova i udruženja, učenici škola i korisnici usluga ustanova socijalne i zdravstvene zaštite – koji će se nadmetati u 6(šest) disciplina programa,  biti i osvajači brojnih i najvećih  priznanja sa prestižnih međunarodnih takmičenja, evropskih i svetskih prvenstava i paraolimpijskih igara Željko Dimitrijević, Miloš Miić, Draženko Mitrović, Nemanja Dimitrijević i drugi. Organizator prvenstva je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda u saradnji sa Nacionalnim paraatletskim savezom a njegovo održavanje podržao je i omogućio Grad Beograd preko Sekretarijata za sport i omladinu.