28 March, 2024
PočetnaBadmintonTURNIR U VRŠCU PROMOVISAO POBEDNIKE

TURNIR U VRŠCU PROMOVISAO POBEDNIKE

BADMINTON

Juniorski kup – Vršac 2019 u subotu, 13. aprila 2019, promovisao je svoje pobednike. Preko 50 srpskih juniora iz devet klubova – BK Beograda, BK Clear (Beograd), BK Ravensa KG (Kragujevac), BK Banata (Zrenjanin), BK Dinama (Pančevo), BK Pančeva, BK Fanatik (Vršac), BK Zmajevi (Kruševac) i BK Novi Sad, nadmetalo se u najvećoj dvorani u Vršcu, Sportskom centru “Milenium”. Posle mnoštva zanimljivih i kvalitetnih partija samo oni najbolji od najboljih na kraju su stigli do pobedničkog postolja. U uzrasnoj kategoriji do 11 godina trijumfovali su članovi kruševačkih Zmajeva, Mihajlo Simić u muškom, odnosno Teodora Latas u ženskom singlu.

Vuk Dimitrijević iz BK Fanatik bio je bez premca u muškom singlu uzrasne kategorije do 13 godina u kojoj je u ženskom singlu pobedila Mara Batar iz BK Beograd. U istom uzrastu, samo u muškom dublu, zlato su osvojili Danilo Janković i Vukašin Krneta iz BK Clear. Njihov klupski drug Uglješa Mihajlović popeo se na vrh pobedničkog postolja u muškom singlu uzrasne kategorije do 15 godina, dok je u ženskom singlu, u istom uzrastu, slavila Nina Bogdanović iz BK Zmajevi. u uzrasnoj kategoriji do 17 godina najsjajnija odličja su izlili Mihajlo Tomić iz BK Beograd u muškom singlu, Sara Lončar iz BK Zmajevi u ženskom singlu, Aleksandar Jovičić iz BK Ravens KG i Viktor Petrović iz BK Zmajevi u muškom dublu, te Sanja Perić i Anđela Vitman iz BK Beograd u ženskom dublu.

U ukupnom plasmanu najuspešniji su bili BK Zmajevi čiji su članovi osvojili ukupno 18 odličja, od toga pet zlatnih, četiri srebrne i devet bronzanih. Sa tri zlata i po jednim srebrnom i bronzom drugo mesto je pripalo BK Beogradu, a treće BK Clear, koji je osvojio dva zlata, jedno srebro i dve bronze. Pored ova tri kluba do postolja u Vršcu stigli su i BK Ravens KG (1 zlato – 2 srebra – / bronze), BK Fanatik (1 – 1 – 1), BK Dinamo (/ – 2 – 2), BK Pančevo (/ – 1 – 4) i BK Banat (/ – / – 1).

Inače, turnir je organizovao Badminton klub Fanatik iz Vršca, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Badminton saveza Srbije, Skupštine Opštine Vršac, Sportskog saveza Vršca, Sportskog centra “Milenium” i Crvenog krsta Vršca, a uz pomoć prijatelja, kompanija “Tin šped”, “Yonex”, “Koka Plus”, “Ledeni kvas”, “Integraltechnic”, “Eurobank” i “Siboasi”.

Medalje su osvojili – Uzrast do 11 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Mihajlo Simić (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Aleksa Radovanović (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Danilo Stevanović (BK Zmajevi, Kruševac), Petar Smiljković (BK Zmajevi, Kruševac); Devojčice pojedinačno: 1. Teodora Latas (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Andrea Bogojević (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Ana Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), Đina Čelar (BK Zmajevi, Kruševac); Uzrast do 13 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Andrej Stolić (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Danilo Janković (BK Clear, Beograd), Vukašin Krneta (BK Clear, Beograd); Devojčice pojedinačno: 1. Mara Batar (BK Beograd), 2. Čarna Mihajlović (BK Clear, Beograd), 3. Teodora Latas (BK Zmajevi, Kruševac); Muški parovi: 1. Danilo Janković / Vukašin Krneta (BK Clear, Beograd), 2. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac) / Relja Milić (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Vanja Kovač (BK Banat, Zrenjanin) / Andrej Stolić (BK Zmajevi, Kruševac); Uzrast do 15 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Uglješa Mihajlović (BK Clear, Beograd), 2. Mihajilo Vig (BK Dinamo, Pančevo), 3. Marko Mihajlović (BK Zmajevi, Kruševac), Petar Radonić (BK Pančevo); Devojčice pojedinačno: 1. Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Maša Aleksić (BK Pančevo), 3. Miona Filipović (BK Pančevo), Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo); Uzrast do 17 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Mihajlo Tomić (BK Beograd), 2. Aleksandar Jovičić (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Viktor Petrović (BK Zmajevi, Kruševac); Devojčice pojedinačno: 1. Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Anđela Vitman (BK Beograd), 3. Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac), Sanja Perić (BK Beograd); Muški parovi: 1. Aleksandar Jovičić (BK Ravens KG, Kragujevac) / Viktor Petrović (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Vanja Bokan / Mihajilo Vig (BK Dinamo, Pančevo), 3. Marko Mihajlović (BK Zmajevi, Kruševac) / Petar Radonić (BK Pančevo); Ženski parovi: 1. Sanja Perić / Anđela Vitman (BK Beograd), 2. Nina Bogdanović / Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Maša Aleksić (BK Pančevo) / Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo).