19 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaTROSTRUKI TRIJUMFI BJELANA I SIMIĆEVE U NOVOM SADU

TROSTRUKI TRIJUMFI BJELANA I SIMIĆEVE U NOVOM SADU

BADMINTON

U organizaciji Badminton kluba Novi Sad, Badminton kluba Helinathus i Badminton saveza Vojvodine u subotu, 23. septembra 2017, u Osnovnoj školi “Ivo Andrić“ u Novom Sadu održano je Šesto Prvenstvo Vojvodine za juniore i Osmo za seniore. Regionalni šampionat obeležili su Igor Bjelan i Milica Simić iz BK Novi Sad koji su osvojili po tri zlatna odličja u seniorskoj konkurenciji. Bjelan je trijumfovao u muškom singlu, u muškom dublu u tandemu sa Miloradom Misinovićem i u mešovitom dublu sa Simićevom, koja je pored ovog trofeja osvojila i najsjajnije medalje u ženskom singlu i ženskom dublu u paru sa Kristinom Jovin. U ukupnom plasmanu epitet najuspešnijeg kluba pripao je BK Novi Sad, koji je to, na ovom takmičenju, bio i prošle godine. Članovi ovog kluba su osvojili ukupno 14 medalja, od toga sedam zlatnih, šest srebrnih i jednu bronzanu. Drugo mesto u ukupnom plasmanu zauzeo je BK Pančevo sa tri zlatne i po četiri srebrne i bronzane, a treće BK Fanatik sa tri zlatne, jednom srebrnom i tri bronzane. Pored ova tri kluba predstavnike na Prvenstvu Vojvodine za juniore i seniore imali su i BK Dinamo (1 zlatna – 1 srebrna – 5 bronzanih), Helianthus (1– 1 – 1) i BK Banat (/– 2 – 3). Pokrovitelji Prvenstva Vojvodine bili su Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, Gradski sekretarijat za sport i omladinu, Ministarstvo omladine i sporta Vlade Republike Srbije i Badminton savez Srbije, a prijatelji takmičenja kompanije “Tin šped“, “Yonex“, “Ledeni Kvas“, Sportski savez Vojvodine i Turistička organizacija Novog Sada.

Medalje su osvojili – Uzrast do 11 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Vanja Kovač (BK Banat, Zrenjanin), 3. Petar Đuranović (BK Fanatik, Vršac); Devojčice pojedinačno: 1. Dunja Todorović (BK Fanatik, Vršac), 2. Ana Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 3. Sofija Parežanin (BK Pančevo); Uzrast do 13 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Mihajlo Vig (BK Dinamo, Pančevo), 2. Ivan Šafarik (BK Fanatik, Vršac), 3. Petar Radonjić (BK Pančevo); Devojčice pojedinačno: 1. Natalija Boharević (BK Pančevo), 2. Miona Filipović (BK Pančevo), 3. Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo), Maša Aleksić (BK Pančevo); Uzrast do 15 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Ivan Šafarik (BK Fanatik, Vršac), 2. Veljko Cukanić (BK Dinamo, Pančevo), 3. Mihajlo Vig (BK Dinamo, Pančevo); Devojčice pojedinačno: 1. Sanja Perić (BK Pančevo), 2. Anđela Vitman (BK Pančevo), 3. Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin), Polina Lindina (BK Novi Sad); Uzrast do 17 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Stefan Mijatović (BK Pančevo), 2. Mihajlo Borka (BK Pančevo), 3. Veljko Cukanić (BK Dinamo, Pančevo); Devojčice pojedinačno: 1. Jovana Vučetić (BK Novi Sad), 2. Polina Lindina (BK Novi Sad), 3. Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin); Uzrast do 19 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Nenad Milošević (BK Novi Sad), 2. Stefan Mijatović (BK Pančevo), 3. Andrej Šafarik (BK Fanatik, Vršac); Seniori – Muškarci pojedinačno: 1. Igor Bjelan (BK Novi Sad), 2. Nenad Milošević (BK Novi Sad), 3. Andrej Šafarik (BK Fanatik, Vršac), Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin); Žene pojedinačno: 1. Milica Simić (BK Novi Sad), 2. Jovana Vučetić (BK Novi Sad), 3. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad); Muški parovi: 1. Igor Bjelan (BK Novi Sad) / Milorad Misimović (BK Dinamo, Pančevo), 2. Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin) / Nenad Milošević (BK Novi Sad), 3. Mihajlo Borka / Stefan Mijatović (BK Pančevo); Ženski parovi: 1. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad) / Milica Simić (BK Novi Sad), 2. Jovana Vučetić / Polina Lindina (BK Novi Sad), 3. Anđela Vitman / Sanja Perić (BK Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Igor Bjelan / Milica Simić (BK Novi Sad), 2. Nenad Milošević (BK Novi Sad) / Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin) / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo).