TEŠKI ČETVERAC ŠESTI U EVROPI

Last Updated: 21/05/2017Autor

VESLANJE

U finalu Evropskog prvenstva za juniore, koje je u nedelju, 21. maja 2017, završeno u nemačkom Krefeldu četverac bez kormilara Veljko Milovanović, Vukašin Pivač, Pavle Lijeskić, Marko Đuranović zauzeo je šesto mesto s vremenom 6:27.92. Trijumfovao je čamac Nemačke (6:15.54), srebro je osvojila posada Rumunije (6:17.93), a bronzu Austrija (6:19.41). Italija je kroz cilj prošla kao četvrta (6:19.62), a Danska kao peta (6:21.14). Naš čamac, koga čine i dvojca veslača kojima je ovo prva godina u juniorskoj konkurenciji, odlično je startovao. Posle prvih 500 metara bio je treći, a s tim plasmanom je ušao i u drugu polovinu trke. Međutim, tada je počeo da ostaje bez daha i do kraja trke je skliznuo na šesto mesto.

Dvojac bez kormilara Vuk Mladenović, Veselin Tričković šampionat u Nemačkoj završio je na devetom mestu. Naš čamac je u B finalu s vremenom bio 7:18.64. U borbi za plasman od 7. do 12. mesta pobedio je čamac Hrvatske (7.13.42), druga je bila Austrija (7:18.39), četvrta Republika Irska (7:20.57), peta Češka (7:23.42), a šesta Moldavija (7.33.37). Prethodno, Mladenović i Tričković su u drugoj grupi polufinala s rezultatom 7:17.95 zauzeli peto mesto tako da nisu uspeli da se domognu borbe za odličja.

Aleksandar Izda je u C finalu skifa s vremenom 7:33.48 osvojio četvrto mesto tako da je takmičenje u Krefeldu završio kao 16. U trci za plasman od 13. do 18. mesta pobedio je čamac Belgije (7:26.54), druga je bila Portugalija (7:28.90), treća Grčka (7:32.881), peta Letonija (7:34.01), a šesta Francuska (7:34.29). Do C finala Izda je stigao trećim mestom u prvoj grupi polufinala C/D koje je osvojio s vremenom 7:44.80. Dubl skul Aleksa Petrović, Danilo Selaković u konačnom plasmanu zauzeo je 17. mesto. S rezultatom 6:56.37 naš čamac je bio peti u C finalu u kojem je najbolja bila posada Austrije (6:50.88). Drugo mesto u ovoj trci zauzeo je čamac Češke (6:51.71), treće Slovenija (6:55.18), četvrto Poljska (6:55.97), a šesto Moldavija (7:09.41). Prethodno srpski dubl skul je u drugoj grupi polufinala C/D bio treći s rezultatom 7:07.22.

– Četverac bez kormilara je zahvaljujući sjajnoj trci u repesažu stigao do finala, u kojem, na žalost nije imao snage da postigne bolji rezultat. Što se tiče skifa, dubl skula i dvojca bez kormilara oni su u izuzetno jakoj konkurenciji velikog broja mnogo iskusnijih čamaca, koja je samo za nijansu slabija od svetske, postigli rezultate u skladu sa svojim trenutnim mogućnostima. Ovaj šampionat nam je pokazao da ovi manji čamci moraju mnogo više da rade da bi došli do potrebnog i željenog kvaliteta – kazao je koordinator juniorske reprezentacije Aleksandar Ivković.