28 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaTENISERI PORAŽENI U FRANCUSKOJ

TENISERI PORAŽENI U FRANCUSKOJ

TENIS

NIS Dejvis kup tim Srbije nije uspeo da se plasira u finale Dejvis kup takmičenja Svetske grupe 2017. Naš tim je u polufinalu koje je odigrao protiv selekcije Francuske, kao gost u Lilu, izgubio od domaćina 1:3. Prvog dana takmičenja na stadionu “Pjer Morua” u Lilu rezultat je bio izjednačen 1:1. Poen za Srbiju doneo je prvo reket našeg tima Dušan Lajović koji je u uvodom meču salvadao Francuza Lukasa Puila 3:1. U drugom signlu prvog dana takmičenja za Srbiju je debitovao Laslo Đere koji je pružio sjajnu partiju protiv prvog igrača francuskog tima Žoa Vilferda Cogne, ali je domaći teniser uspeo da osvoji izjednačujući poen za njegov tim nakon 3:0.

Drugog dana takmičenja francuski dubl Herbert – Mau savladao je srpski par Zimonjić, Krajinović 3:0, čime su u treći, odlučujući  dan ušli sa prednošću od 2:1.

U prvom singlu trećeg dana takmičenja snage su odmerili prvi reketi oba tima, Conga i Lajović. Naš as je briljirao u prvom setu koji osvaja za nešto malo više od pola sata rezultatom 6:2. U drugom setu istom merom uzvraća Conga. Treći set doneo je veliku bitku, koja je na kraju u taj breku pripala domaćem teniseru. Conga je nakon ovog seta dobio krila, nošen frenetičnim navijanjem publike koja je do poslednjeg mesta ispunila stadion. Na kraju uspeva da slomije našeg asa Lajovića rezultatom 2:6, 6:2, 7:6(5), 6:2 i time odvodi selekciju Francuske u 18. finale Dejvis kupa u istoriji za ovu zemlju.

Žreb za 2018. godinu na programu je 20. septembra 2017. NIS Dejvis kup tim u 2018. godini takmičiće se u Svetskoj grupi, jedanaestu godinu uzastopno.

Srbija je u Lil došla i igrala bez povređenih Novaka Đokovića, Viktora Troickog i Janka Tipsarevića. Osim Lajovića, nastupili su Laslo Đere, Filip Krajinović i selektor Zimonjić.

“Izostanci su deo sporta. Da su svi bili zdravi, bili bismo težak protivnik svakom timu, bez obzira na podlogu ili da li igramo na strani. Ponosan sam na Dušana, verovatno je igrao najbolji tenis do sada. Verujem da će njegov renking sledeće godine u ovo vreme biti bolji, jer to zaslužuje. Dali smo sve što smo mogli. Francuska je zaslužila da pobedi. Žo je igrao dobar tenis, danas i u prvom meču. Našao je ritam, servis mu je bio na visokom nivou. Đere je stekao veliko iskustvo, prvi put je u Dejvis kupu i to u polufinalu. Protiv Žoa je u petak imao težak zadatak, ali se dobro snašao. Filip je imao težak zadatak, jer ne igra često dublove.  Tokom celog meča je bio fer plej, sjajna atmosfera, navijači su pokazali poštovanje za obe ekipe. Znam da Francuska dugo čega da osvoji trofej u Dejvis kupu i želim joj sreću“ – rekao je selektor Zimonjić.

Lajović je istakao da je tužan jer nije uspeo da pobedi Congu.

“Žo je igrao veoma dobro, prvi servis mu je bio dobar, a imao je i mnogo prilika da pritisne moj servis, da se mučim u mojim servis gemovima. To je bila najveća razlika. Dobro sam igrao i u petak, moja igra je bila na višem nivou nego inače i nadam se da će mi to biti podsticaj u narednim turnirima. Danas to nije bilo dovoljno, tužan sam što nisam pobedio i pružio šansu ekipi da se bori u petom meču. Dao sam sve od sebe, ali sada moramo da čekamo drugu šansu” – zaključio je Lajović.