29 March, 2024
PočetnaBadmintonŠUNDIĆU I STEPANOVIĆU PO DVA TROFEJA

ŠUNDIĆU I STEPANOVIĆU PO DVA TROFEJA

U subotu, 20. aprila 2019, u Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji, u organizaciji Badminton saveza Srbije, Badminton saveza Beograda i Badminton kluba Beograd, održan je Vetaranski kup Srbije 2019. Takmičenje, čiji su pokrovitelji bili Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije i Grad Beograd, obeležili su Marko Šundić iz BK Ravens KG i Zoran Stepanović iz BK Beograd, koji su se okitili sa po dva najsjajnija odličja. Šundić je osvojio zlata u muškom sinlgu kategorije do 35 godina i u muškom dublu iste kategorije, gde mu je partner bio klupski saigrač Andreja Todorović. S druge strane Stepanović je u kategoriji do 45 godina bio bez premca u muškom singlu i u muškom dublu sa Dejanom Šutanovcem, takođe članom BK Beograd.

Titule na turniru, koji su podržale kompanije “Tin šped”, “Yonex”, “Koka Plus”, “Ledeni kvas”, “Integraltechnic”, “Eurobank” i “Siboasi”, osvojili su i Aleksandar Anđelković i Sanja Milojević iz BK Clear u mešovitom dublu kategorije do 35 godina, Dejan Milaković iz BK Novi Sad u muškom singlu, te Jasmina Milošević i Maja Serdar iz BK Dinamo u ženskom dublu, kategorije do 40 godina i Milan Damnjanović iz BK Ekstaza u muškom singlu kategorije do 60 godina.

Medalje su osvojili – Kategorija do 35 godina – Muškarci pojedinačno: 1. Marko Šundić (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Marko Savić (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Branislav Vodeničar (BK Banat, Zrenjanin); Muški parovi: 1. Marko Šundić / Andreja Todorović (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Bojan Maksimović / Danijel Stefanović (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Goran Jelesijević (BK Dinamo, Pančevo) / Branislav Vodeničar (BK Banat, Zrenjanin), Krisztian Szasz / Mrđan Todorović (BK Beograd); Mešoviti parovi: 1. Aleksandar Anđelković / Sanja Milojević (BK Clear, Beograd), 2. Dejan Krstin / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo), 3. Cho Saogyonu / Nataša Drajer (BK Clear, Beograd), Branislav Aleksić / Višnja Pecikoza (BK Clear, Beograd); Kategorija do 40 godina – Muškarci pojedinačno: 1. Dejan Milaković (BK Novi Sad), 2. Krisztian Szasz (BK Beograd), 3. Predrag Stanimirović (BK Dinamo, Pančevo); Ženski parovi: 1. Jasmina Milošević / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo), 2. Nataša Drajer / Sanja Milojević (BK Clear, Beograd), 3. Svetlana Adamov / Višnja Pecikoza (BK Clear, Beograd); Kategorija do 45 godina – Muškarci pojedinačno: 1. Zoran Stepanović (BK Beograd), 2. Dejan Šutanovac (BK Beograd), 3. Dominic Rayan (BK Clear, Beograd); Muški parovi: 1. Zoran Stepanović / Dejan Šutanovac (BK Beograd), 2. Branislav Aleksić / Aleksandar Anđelković (BK Clear, Beograd), 3. Dušan Acegan / Dejan Krstin (BK Dinamo, Pančevo), Maciej Blaszcuk / Dominic Rayan (BK Clear, Beograd); Kategorija do 60 godina – Muškarci pojedinačno: 1. Milan Damnjanović (BK Ekstaza, Latković), 2. Žarko Ćebić (BK Ekstaza, Latković), 3. Ljubivoje Petrović (BK Ekstaza, Latković).