STASAVAJU NOVI ŠAMPIONI U STONOM TENISU

Last Updated: 25/10/2018Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Juče, u sredu 24.oktobra,  u Sportskom centru Voždovac na Banjici održano je Prvenstvo Beograda u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom, koje je proteklo u znaku radosti zbog uspeha naših reprezentativaca na nedavno održanom Svetskom prvenstvu a prikazana igra i posvećenost uverili su nas da u ovoj disciplini možemo i dalje računati na dobre rezultate.

Oko 100 (sto) naših sugrađana, oba pola, svih uzrasta i vidova invaliditeta – dece i mladih pre svega – članovi klubova i udruženja, učenici škola, korisnici usluga u ustanovama socijalne, zdravstvene i dečje zaštite sa prostora celog grada, nadmetala se za zvanje najboljih u ovoj godini a šampionske titule i zlatne medalje osvojili su : Branislav Živanović ( škola „ Stefan Dečanski ), Tomislav Martić ( udruženje „ Živimo zajedno „ ), Ivana Vasiljević ( dnevni boravak „ Sunce „ ), Dragan Vujisić ( Stonoteniski klub invalida Beograda „STIB „ ), Vulović Dejan, Mrkonjić Suzana (škola „ Stefan Dečanski ).

Inače, uspešan organizator prvenstva bio je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda, a da se ono održi podržao je i omogućio Grad Beograd preko Sekretarijata za sport i omladinu dok su svojim prisustvom značaju manifestacije doprineli predstavnici brojnih institucija i organizacija među kojima i Sektora za zaštitu osoba sa invaliditetom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Fakulteta za sport Univerziteta „ Singidunum „, kao i Sportskog saveza Beograda čiji ee predsednik, g. Dragan Tomašević, i obratio učesnicima na otvaranju.