STARTNI PORAZ U SARAJEVU

Last Updated: 06/07/2019Autor

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2001. godine i mlađe, porazom je startovala na Evropskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu. Izabranice selektorke Nataše Anđelić izgubile su od selekcije Rusije u okviru prvog kola ”B” grupe. Iako bez najbolje igračice Jelene Mitrović, naš mladi tim je odigrao odlično u prvom poluvrmenu, rešio ovaj deo igre u svoju korist, ali je u nastavku došlo do velikog pada, što je kvalitetniji rival znao da iskoristi i dođe do uverljive pobede: Srbija U18 – Rusija U18 50:74 (12:17, 22:16, 8:18, 8:23).

Veoma dobro počeo je naš mladi sastav meč u dvorani “Mirza Delibašić”, sredinom prve četvrtine poveo sa sa 9:6. Međutim, Ruskinje od tog trenutku preuzimaju incijativu i kontrolu nad utakmicom i prave seriju od 11:0. U drugoj četvrtini sasvim druga slika. Srbija je nametnula svoj tempo, dominirala u skoku, igala veoma čvrsto u odbrani i preko raspoložene Aleksandre Mužević otišla na poluvreme sa minimalnim vođstvom – 34:33.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku selekcije Rusije. Rivalke su zaigrale znatno agresivnije i preciznije, uspostavile ravnotežu u skok igri, dok se naš tim mučio u fazi napada. U 28. minutu Zbornaja je imala 12 poena prednosti – 49:37. Do kraja treće deonice Srbije je tek neznatno uspela da smanji zaostatak – 51:42. Sve dileme otklonjene su na startu finalne deonice kad Ruskinje prave seriju 11:2 i trasiraju put ka konačnom trijumfu –  74:50.

SRBIJA U18: Dešić 1, Čorto 8, Zarić, Radojčin 3, Smailbegović, Stefanović 4, Deurić 5, Jovanović, Nedeljkov 6, Mužević 19, Ristić 2, Mitrović 2.

U okviru drugog kola ”B” grupe reprezentacija Srbije se u nedelju od 14 časova sastaje sa selekcijom Belorusije.