SRPSKOM MIKSU PUŠKOM IZMAKLO FINALE U PLZENJU

Last Updated: 06/05/2018Autor

STRELJAŠTVO

Miting 49. “Velika nagrada oslobođenja Plzenja” završena je takmičenjima mikseva vazdušnom puškom i pištoljem. Srpskom tandemu puškom Sanja Vukašinović/Dejan Pešić zamalo je izmaklo finale. U kvalifikacijama su “ubili” 829,8 krugova i zauzeli šesto mesto. Kao peti u finale je ušao par Češka 1 (Foistova/Nepejhal), koji je zabeležio samo 0,6 krugova više od srpskih strelaca. Ekipa Srbija 2 (Dragana Todorović/Stevan Jovanović) je sa 823,3 kruga bila 15. u konkurenciji 23 tima.

U nadmetanju vazdušnim pištoljem takođe su učestvovala 23 para, iz 15 zemalja. Tim Srbija 2 (Aleksandra Ristović/Duško Petrov) se plasirao na 11. poziciju sa 753 kruga. Ekipa Srbija 1 (Biljana Markoš/Zoran Vujić) je sa deset krugova manje stigla do 17. mesta.

Srpska selekcija u Plzenj nije otputovala u najjačem sastavu, jer većina standardnih reprezentativaca, sutra putuje u SAD, na Svetski kup u Fort Beningu, ali u jakoj konkurenciji postignuta su dva vrlo visoka plasmana. Sanja Vukašinović je u subotu ubedljivo trijumfovala u trostavu, a Stevan Jovanović je u istoj disciplini u muškoj konkurenciji bio četvrti. Još nekoliko naših takmičara bilo je blizu finala.

Vazdušna puška, miks, finale: 1. Litvanija 1 496,4, 2. Indija 495,1, 3. Jermenija 2 428,4… Kvalifikacije: 1. Indija 833,2… 6. Srbija 1 (Vukašinović/Pešić) 829,8… 15. Srbija 2 (Todorović/Jovanović) 823,3… Ukupno 23 para. Za finale (peto mesto) 830,4

Vazdušni pištolj, miks, kvalifikacije: 1. Indija 775… 11. Srbija 2 (Ristović/Petrov) 753… 17. Srbija 1 (Markoš/Vujić) 743… Ukupno 23 para. Za finale (peto mesto) 759 krugova.

SP za paraolimpijce: Srpski tim pištoljem na petoj poziciji

Svetsko prvenstvo u streljaštvu za paraolimpijce u Čeongžuu (Južna Koreja) nastavljeno je takmičenjem vazdušnim pištoljem u muškoj konkurenciji u kategoriji SH1. Srbija je u ekipnom plasmanu zauzela peto mesto sa 1.667 krugova. Naši strelci su bili 11 krugova daleko od bronzane medalje, koju je osvojila Ukrajina. Ubedljivo je trijumfovala Kina, koja je postigla svetski rekord (1.732), a srebro je pripalo Južnoj Koreji (1.679). U pojedinčnoj konkurenciji Živko Papaz je zauzeo 15. mesto sa 559 krugova, Sredo Radović se plasirao na 19. poziciju (556), a Rastko Jokić na 26. mesto (552 kruga). Najprecizniji u kvalifikacijama bio je Kinez Čao Jang (579), koji je kasnije u finalu stigao do zlata. Startovalo je 47 strelaca.