11 April, 2021
PočetnaVesti naslovnaSRPSKI MIKS PUŠKOM NA FINALNOM TURNIRU SVETSKOG KUPA

SRPSKI MIKS PUŠKOM NA FINALNOM TURNIRU SVETSKOG KUPA

STRELJAŠTVO

Takmičenje u miksevima, novoj olimpijskoj disciplini, uvršteno je u program ovogodišnjeg finala Svetskog kupa, koje će u oktobru biti održano u Nju Delhiju, saopštila je Svetska streljačka federacija. Na listi učesnika je i srpski par vazdušnom puškom Andrea Arsović/Milutin Stefanović. S obzirom da su miksevi (vazdušna puška, vazdušni pištolj, trap u gađanju glinenih golubova) u junu dobili status olimpijskih disciplina, ove godine nisu bili u programu Svetskog kupa, samim tim ni u sistemu kvalifikacija za finale SK. Što se vazdušnog oružja tiče, održana su dva nezvanična takmičenja na turnirima Svetskog kupa u Nju Delhiju i Gabali.

Svetska streljačka federacija  je odlučila da naknadno uvrsti mikseve u program završnog turnira i da na finale pozove po četiri najbolja tima vazdušnom puškom i pištoljem sa turnira u Nju Delhiju i Gabali. U miks trapu učestvovaće po dve ekipe sa svakog od tri turnira Svetskog kupa 2017. u gađanju glinenih golubova na kojima su se takmičili mešoviti parovi.

Arsovićeva i Stefanović su pravo učešća stekli osvajanjem srebrne medalje u Gabali, gde je srpski par pištoljem Zorana Arunović/Damir Mikec zauzeo sedmo mesto, pa neće dobiti poziv za finale SK.

Stefanović i Arsovićeva su se za finale Svetskog kupa kvalifikovali i u pojedinačnoj konkurenciji. Stefanović kao pobednik vazdušnom puškom u Gabali, a Arsovićeva kao branilac Kristalnog globusa za prvo mesto na finalu SK 2016. u Bolonji. Sem njih dvoje “vize” za Nju Delhi imaju Damir Mikec (brani Kristalni globus vazdušnim pištoljem, a kvalifikovao se i MK pištoljem slobodnog izbora), Dimitrije Grgić (MK pištolj slobodnog izbora) i Stevan Pletikosić (MK puška trostav 3 puta 40 metaka).