SRPSKE NADE NA IZAZOVIMA U NOVOM SADU I PLZENU

Last Updated: 03/05/2017Autor

STRELJAŠTVO

Juniorske i kadetske reprezentativce ovog meseca očekuju dva važna izazova. U Novom Sadu će od 19. do 21. maja biti održane kvalifikacije Istočnog regiona za finale Evropske lige mladih, a od 24. do 28. maja naši reprezentativci će učestvovati na tradicionalnom Turniru olimpijskih nada u Plzenu. Sportski direktor reprezentacije Srećko Pejović je odredio da u sastavu reprezentacije puškom bude petoro, a pištoljem četvoro strelaca. Svi uglavnom imaju iskustva na međunarodnim takmičenjima, a najmlađi član ekipe je 14-godišnji strelac puškom Đorđe Savić.

U Evropskoj ligi mladih učestvuju strelci kadetskog uzrasta (od 14 do 18 godina), u ekipama koje mogu da budu samo muške, samo ženske, ali i mešovite. Reprezentacije međusobno „ukrštaju koplja“, a u svakom duelu ekipa prijavljuje po tri strelca. Svaki ima direktnog rivala u protivničkom timu. Gađaju  četiri serije po deset dijabola. Strelac koji skupi više krugova dobija dva poena. Za isti rezultat sleduje im po poen. Maksimalan rezulat u jednom duelu je 8:0, a u celom meču 24:0. Na finalni turnir prolaze po dve ekipe puškom i pištoljem sa svakog od tri regionalna kvalifikaciona turnira.  Najveći uspeh u Ligi mladih Srbija je postigla 2009, kada je osvojila zlatnu medalju puškom.

Nekoliko dana posle kvalifikacija ELM, u Plzen će, kao juniorski reprezentativci Srbije, putovati četvoro takmičara puškom iz selekcije koja će predstavljati našu zemlju u Novom Sadu. U timu su Đorđe Savić i tri imenjakinje: Marija Malić, Marija Zavišić i Marija Kolarević. Društvo će im praviti još troje strelaca puškom Tatjana Banjac, Nevena Armuš i Veljko Ilić.

U Plzenu će se takmičiti i šestoro članova reprezentacije Streljačkog saveza Beograda

Sastav Srbije za kvalifikacije Evropske lige mladih u Novom Sadu (19 – 21. maj)

Vazdušna puška: Marija Malić, Marija Kolarević (obe Jedinstvo, Stara Pazova), Marija Zavišić (Policajac), Đorđe Savić (Oko sokolovo), Aleksa Mitrović (Novi Beograd Ušće).

Vazdušni pištolj: Katarina Maricki („Živko Relić Zuc“; Sremska Mitrovica), Jelena Todorović („Aleksa Dejović“, Užice), Stefan Todorović (Kolubara,. Lazarevac), Petar Adamović (Smederevo).

Treneri: Ivan Manojlović (šef stručnog štaba), Saša Iker (puška), Boban Marinković (pištolj).

Reprezentacija Srbije na Turniru olimpijskih nada (Plzen, 24- 28. maj)

Puška, juniorke:  Marija Malić, Marija Kolarević (obe Jedinstvo, Stara Pazova), Marija Zavišić (Policajac, Beograd ), Tatjana Banjac (Novi Sad 1790), Nevena Armuš („Čika Mata“, Kragujevac).

Puška, juniori: Đorđe Savić (Oko sokolovo, Kosjerić), Veljko Ilić (Smederevo).

Trener: Saša Iker.

Reprezentacija Streljačkog saveza Beograda Turniru olimpijskih nada (Plzen, 24- 28. maj)

Puška, juniori: Stojan Stevanović (Policajac), Ratko Bućić (Partizan).

Puška, juniorke: Jovana Jović, Ana Akifović (obe Novi Beograd Ušće), Ivana Marić (Policajac).

Pištolj, juniorke: Lea Aleksić (Novi Beograd Ušće).

Treneri: Ivan Manojlović i Stefan Višekruna