SRPSKE JUNIORKE SEDME NA SVETSKOM KUPU

Last Updated: 26/06/2018Autor

STRELJAŠTVO

Mariji Malić je „za dlaku“ izmaklo finale vazdušnom puškom na startu Svetskog juniorskog kupa u Zulu (Nemačka), dok je ženska ekipa u ovoj disciplini zauzela visoko sedmo mesto. Malićeva, osvajač bronze vazdušnom puškom na juniorskom EP ove godine, je pogodila 626,0 krugova. Zauzela je deveto mesto sa samo 0,2 kruga manje od  Dankinje Grundse, koja je kao osma ušla u finale. Učestvovalo je čak 148 juniorki i 36 ekipa.

Posle Malićeve, najuspešnija naša reprezentativka bila je Ivana Marić na 45. mestu. Marija Kolarević je zauzela 57, a Marija Zavišić 61. poziciju. Dominirale su takmičarke iz Azije. Šest njih gađalo je u finalu, a zlato je pripalo Indijki Elevanil Valarivan. Ni srpski juniori vazdušnom puškom nisu ostavili loš utisak. Aleksa Mitrović je u konkurenciji 99 strelaca zauzeo 12. mesto. Đorđe Savić se plasirao na 38. mesto. U muškoj kategoriji Srbija nije imala ekipu, s obzirom da su nas predstavljala samo dvojica strelaca. Sve  naše takmičare koji su startovali dana narednih dana očekuju izazovi u trostavu (3 puta 40 metaka)

Vazdušna puška, juniorke: 1. Elevanil Valarivan (Indija) 251,7, 2. Zeru Vang (Kina) 250,9, 3. Jing – Pin Lin (Kineski Tajpeh)  229,5… Kvalifikacije: 1. Elavenil Valarivan (Indija) 630,5, 2. Mehuli Goš (Indija) 630,3, 3. Kijan Ksiu Adel Tan (Singapur) 628,6… 9. Marija Malić 626,0… 45. Ivana Marić 620,8…57. Marija Kolarević 619,5… 61. Marija Zavišić 618,8… Ukupno 148 takmičarki. Za finale 626,2 kruga.

Ekipno: 1. Kina 1.879,9 (svetski juniorski rekord), 2. Singapur 1 1.879,9 (svetski juniorski rekord), odlučila bolja poslednja serija, 3. Indija 1.871,0… 7. Srbija 1.865,6 (Malić, Marić, Zavišić)… Ukupno 36 ekipa.

Vazdušna puška, juniori, kvalifikacije: 1. Hridaj Hazarika (Indija) 627,1, 2. Maksimilijan Ulbrih (Nemačka) 626.4, 3. Čaonghong Žang (Kina) 626,4… 12. Aleksa Mitrović 624,1…. 38. Đorđe Savić  618,5…Za finale 625,7. Ukupno 99 strelaca. Srbija nije imala ekipu.