SRPSKA PARA-TEKVONDO REPREZENTACIJA BRILJIRALA NA EP

Last Updated: 08/12/2017Autor

PARA-TEKVONDO

Srpska paratekvondo reprezentacija ostavarila je izvanredan useph na Šestom evropskom prvenstvu u para-tekvondou koje je 7. decembra 2017. završeno u Sofiji. Naš državni tim je na šampionatu Starog kontinenta osvojio ukupno 12 evropskih odličja od toga sedam u borbama, a pet u formama. Evropski prvaci u borbama postali su Dejana Bačko u klasi K41 -49 kg i Jelena Terzić u klasi K41 +58kg. U borbama vicešampionske titule prigrabili su Dejana Bačko u klasi K42 -49kg i Violeta Todorov u klasi K43 -49kg, dok su se Jelena Terzić u klasi K42 +58kg, Danijela Jovanović u klasi K43 -49kg i Marija Mičev u klasi K44 -58kg okitile bronzanim medaljama.

U formama evropska šampionka postala je Marina Dubravac u klasi seniorke P33+. Evropska srebrna odličja osvojili su Teodora Jović u klasi seniorke P20 i Tomislav Ranković u klasi juniori P20, dok su bronze pripale Dušanu Marisavljeviću u klasi seniori P20 i Ognjenu Meškov u klasi seniori P31. Srbija je u Bugarskoj osvojila i dva ekipna pehara. Ženski tim je zauzeo drugo mesto u borbama, dok je u konkurenciji svih reprezentacija naša zemlja bila treća u ukupnom plasmanu.

Dva naša takmičara su ostala na korak od postolja. Nikola Spajić je izgubio borbu za medalju i osvojio peto mesto u klasi K44 -75kg, a Ivan Petrovski izgubio je duel za medalju u formama u klasi P20, dok je Nemanja Miljković zauzeo deveto mesto u klasi K44 -75kg.