SREDNJOŠKOLCI PROBILI LED NA MEĐUŠKOLSKIM BADMINTON TURNIRIMA

Last Updated: 10/04/2017Autor

BADMINTON

U nedelju, 9. aprila 2017, u sali Tehničke škole u Železinku, nacionalnom badminton centru glavnog grada, održan je Međuškolski badminton turnir – Čukarica 2017 koji je okupio 72 takmičara i takmičarki iz 33 škole iz Beograda, Kruševca, Pančeva, Kragujevca, Zrenjanina i Vršca. Ovaj turnir bio je specifičan po tome što se se prvi put na međuškolskim turnirama za odličja borili i srednjoškolci, a ostaće zabeleženo da je Stefan Mijatović iz Hemijske škole u Pančevu osvajač prve zlatne medalje među srednjoškolcima. Turnir su organizovali Badminton klub Beograd, pod pokroviteljstvom Gradske opštine Čukarica, Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda, a uz pomoć prijatelja BASS – kompanija ”Tin šped”, ”Yonex” i ”Koke Plus”.

Medalje su osvojili – I-II razredDevojčice: 1. Lana Pavlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Čarna Mihajlović (OŠ ”Karađorđe”, Beograd), 3. Selena Kojić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac); Dečaci: 1. Danilo Janković (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd), 2. Andrej Stolić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Marko Karakaš (OŠ ”Mladost”, Vršac); III-IV razredDevojčice: 1. Maša Aleksić (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo), 2. Marta Jevremović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Mara Batar (OŠ ”Braće Jerković”, Beograd), Miona Filipović (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo); Dečaci: 1. Vuk Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac), 2. Petar Radonić (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo), 3. David Veličković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), Vanja Kovač (OŠ ”Đura Jakšić”, Zrenjanin); V-VI razredDevojčice: 1. Janja Pantelić (OŠ ”Đorđe Krstić”, Beograd), 2. Petra Gordić (OŠ ”Moma Stanojlović”, Kragujevac), 3. Milica Vrtikapa (OŠ ”Radoje Domanović”, Beograd); Dečaci: 1. Bojan Jovančić (OŠ ”Vuk Karadžić”, Vršac), 2. Nikola Borka (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Pančevo), 3. Ivan Šafarik (OŠ ”Mladost”, Vršac), Sava Stepanović (OŠ ”Svetozar Miletić”, Beograd); VII-VIII razredDevojčice: 1. Danica Stanisavljev (OŠ ”Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin), 2. Katarina Pomorišac (OŠ ”Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin), 3. Anđela Rašović (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo), Danica Čepurac (OŠ ”Milan Đ. Milićević”, Beograd); Dečaci: 1. Luka Milić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac), 2. Petar Vasić (OŠ ”Vuk Karadžić”, Beograd), 3. Vukašin Hinić (OŠ ”Dositej Obradović”, Beograd), Damir Ubavić (OŠ ”Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin); I-IV razred srednjih školaDečaci: 1. Stefan Mijatović (Hemijska škola, Pančevo), 2. Nemanja Ubavić (”Nikola Tesla”, Zrenjanin), 3. Kristijan Bela (Hemijsko-medicinska škola, Vršac), Marko Bubalo (”Nikola Tesla”, Zrenjanin).