It seams that you haven't connected with your Twitter account
19 March, 2024
PočetnaKošarkaSRBIJA UBEDLJIVA PROTIV ITALIJE

SRBIJA UBEDLJIVA PROTIV ITALIJE

U drugom kolu Akropolis kupa koji se igra u Atini, reprezentacija Srbije ubedljivo je pobedila Italiju rezultatom 96:64 Srbija u nedelju od 19:30 sati igra poslednju utakmicu turnira sa domaćinom Grčkom. Ovaj meč će i odlučiti pobednika turnira. Italijani su bili rezultatski ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini, kada su naši košarkaši uz loš šut (1-9 trojke, 1-4 slobodna bacanja), izgubili i nekoliko lopti, što je rivalu donelo tek minimalnu prednost posle prvih 10 minuta (15:14).

Od početka druge deonice Srbija potpuno preuzima kontrolu nad utakmicom. Italijani nisu imali rešenja za unutrašnju igru našeg tima, pa su rano iskoristili bonus, a Srbija je bila gotovo nepogrešiva sa linije penala (13-14 u drugoj četvrtini). Jokić je dominirao pod obručima, a kada su naši spoljni igrači pogodili nekoliko trojki, u završnici poluvremena, Srbija je već stekla dvocifrenu prednost, pa je na veliki odmor otišla sa plus 13 (45:32).

Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji ekipe Aleksandra Đorđevića. Razlika je, zahvaljujući dobroj odbrani i poenima u serijama, iz minuta u minut rasla do najubedljivijih 32 poena. Čak šest naših igrača imalo je dvocifreni poenterski učinak, a 45 skokova (14 više od rivala) i 24 asistencije (Italijani 10 manje). Dovoljno govori koliko je Srbija bila bolji rival.

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević:

“Iz odbrane smo krenuli u utakmicu, odbranom smo je završili. Zadovoljan sam, ima naznaka dobrih stvari. Još moramo da bolje prepoznajemo prednosti kada imamo naše visoke igrače u igri i te situacije treba još bolje da koristimo. Dobar turnir za nas, ali i veliki peh što je “duh” ove ekipe, igrač koji je primer ponašanja i odnosa prema igri i timu, Dragan Milosavljević doživeo povredu zbog koje će propustiti Svetski šampionat. Imamo još 13 dana do početka Prvenstva, u Beogradu su dva igrača na koje računamo. Lučićev oporavak napreduje dobro i očekujemo da će on za pet-šest dana biti spreman da nam se pridruži, a Teodosiću sledi nova magnetna rezonanca i analize i situaciju sa njim pratimo iz dana u dan.”

ITALIJA: Dela Vale 9, Belineli 16, Đentile 11, Biliga 6, Vitali 6, Filoj, Bruks 3, Tesitori 2, Riči, Abas 9, Saketi 2, Datome

SRBIJA: Simonović 8 (5 sk), Bogdanović 15 (5 sk), Bjelica 13 (7 sk), Raduljica, Birčević, Jokić 20 (4 sk, 4 as), Milutinov 3, Micić 11 (4 sk, 5 as), Gudurić 13 (4 sk, 4 as), Jović (5 sk, 4 as), Marjanović 13 (7 sk)