SRBIJA UBEDLJIVA PROTIV ESTONIJE

Last Updated: 16/09/2018Autor

KOŠARKA

Reprezentacija Srbije savladala je večeras punoj u dvorani „Aleksandar Nikolić“, pred 5.700 navijača, reprezentaciju Estonije u okviru drugog kola druge runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019. rezultatom 91:65 (22:16, 23:13, 29:11, 17:25). Meč je u uvodnim minutima bio prilično izjednačen, a u 7. minutu posle zakucavanja Bjelice bilo je 13:12 za naš tim. Posle poena Milosavljevića dva minuta kasnije bilo je 18:14, a na kraju prve deonice 22:16.

Pojačala je Srbija ritam na startu druge deonice, pa je u 14. minutu posle trojke Simonovića bilo 30:20. Dobra odbrana donosila je sve veću prednost, „plus“ je rastao – 34:22, 16. minut. Najveću prednost izabranici selektora Aleksandra Đorđevića imali su u 19. minutu – 45:29, a na veliki odmor otišlo se pri tom rezultatu.

Naš nacionalni tim otvorio je drugo poluvreme serijom 14:3 za 59:32, a posle trojke Lučića u 28. minutu bilo je „plus 31“ – 66:35. Nedović, Simonović, Jelovac i ostali nastavili su da melju protivnika, pa je u finišu treće četvrtine bilo najvećih 74:38.

U istom ritmu počela je i poslednja deonica, u kojoj je reprezentacija Srbije rutinski održava veliku prednost od preko 30 poena. Estonci su pokušavali da ublaže poraz šutevima za tri poena u čemu su donekle uspeli, ali je na kraju ipak bilo više nego ubedljivih 91:65.