SRBIJA U FINALU ATP KUPA

Last Updated: 11/01/2020AutorTags:

Srbija baš uživa u Australiji na ATP kupu. Prvo u Brizbejnu, a sada u Sidneju. Vidi se to po rezultatima i igrama koje pružaju srpski reprezentativci pred fenomenalnim navijačima. Dokaz za to je ostvaren rezultat – plasman u finale novokomponovanog takmičenja. Obezbedili su ga Dušan Lajović i Novak Đoković pobedama u singlu protiv Rusije. Dušan je prvo savladao Karena Hačanova – 7:5, 7:6 (7:1). Bila je to savršena predstava Lajovića. Odigrao je perfektan meč, malo grešio, dosta pogađao, toliko da je Rus po završetku prvog seta iz besa polomio reket.

– Jedan od najboljih mečeva u karijeri za mene. Bilo je sjajno igrati pred ovom publikom. Mnogo su mi pomogli i stvarno sam uživao – poručio je Lajović posle meča.

Ubrzo posle njega na teren je kročio i drugi reket planete. Kao što se i očekivalo, bilo je dramatično, ali je Danil Medvedev na kraju pao – 6:1, 5:7, 6:4.

Prvi set je, vrlo lako, dobio srpski as, da bi drugi započeo odmah brejkom. Tada je odigran maratonski gem u kojem je Nole spasao tri brejk lopte, ali ne i četvrtu. Medvedev je i u sledećem servis gemu napravio brejk i poveo (1:4). Nije Novak dozvolio lak završetak seta, uzvratio je i izjednačio (4:4). Međutim, u 12. gemu je ponovo izgubio gem na svoj servis, pa je Danil poravnao rezultat.

Za razliku od prva dva, u trećem setu su i jedan i drugi dobro čuvali svoje servise, a jedini brejk viđen je u petom gemu, napravio ga je Novak. Mogao je Danil u 10. da izjednači, ali je Đoković prvo spasao tri brejk lopte, a onda realizovao drugu meč loptu za pobedu.

Rival Srbije u finalu biće Španija koja je u polufinalu bila bolja od Australije.