SRBIJA U ČETVRTFINALU DEJVISOVOG KUPA

Last Updated: 04/02/2017Autor

TENIS

Teniseri Srbije su već posle drugog dana meča sa Rusijom obezbedili plasman u četvrtfinale Dejvis kupa. Ključni, treći poen za naš tim, doneo je dubl Nenad Zimonjić – Viktor Troicki, koji je posle malo više od tri sata igre slavio protiv Kravčuka i Kuznjecova sa 3:1, po setovima 6:3, 7:6, 6:7, 6:4. Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Hrvatska – Španija. Posle razmene brejkova na početku meča Troicki i Zimonjić su stabilizovali igru i od rezultata 3:3, nanizali tri gema, od kojih dva na servis rivala, za ubedljivo dobijen prvi set. U istom ritmu srpski dubl je nastavio u drugom setu, u kojem je poveo sa 3:0. Ipak, Kuznjecov i Kravčuk su pokazali zube, napravili preokret i poveli sa 3:5. Imali su Rusi i jednu set lotpu, koju nisu iskoristili, pa je usledio novi preokret i trijumf Zimonjića i Troickog u taj-brejku.

U trećem setu srpski par je imao dobijen meč. Napravili su naši teniseri brejk za 5:4, potom je Zimonjić servirao za meč, ali su taj gem naši izgubili bez dobijenog poena, a zatim i treći set u taj-brejku. Propuštena prilika nije uzdrmala Troickog i Zimonjića. Iako se činilo da su Rusi u prednosti, kada su prvi napravili taj-brejk u četvrtom setu, završnica je pripala Rusima. Naš dubl je odmah uzvratio brejkom, da bi u desetom gemu četvrtog seta još jednom oduzeo servis rivalima i označio početak slavlja u Čairu.