19 March, 2024
PočetnaBadmintonSRBIJA DOBILA I TREĆEG SUDIJU SA LICENCOM BEC

SRBIJA DOBILA I TREĆEG SUDIJU SA LICENCOM BEC

Srbija je dobila i trećeg sudiju sa sudijskom licencom Evropske badminton konfederacije. Posle Predraga Vukovića i Gorana Jelesijevića (poseduje i sudijski sertifikat BEC što je još više zvanje) posle turnira Svetskog seniorskog kupa, Yonex Belgian International 2019, od 11. do 14. septembra 2019. u Luvenu, sudijsku licencu BEC stekla je i Kristina Jovin. Njeno sudijsko umeće je na pomenutom turniru bilo pod lupom sudijske komisije BEC. S obzirom da je, pored položenog teorijskog test,a i na delu pokazala visok nivo Jovin, koja je bila akter i ovogodišnjeg Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina u Poljskoj, i zvanično je postala deo sudijske porodice BEC.

“Yonex Belgian International 2019. bio je odličan test i veliki korak u mojoj sudijskoj karijeri. Srećna sam što je Badminton savez Srbije dobio još jednog licenciranog sudiju. Sudijska komisija kao i glavne sudije turnira u Belgiji bili su zadovoljni mojim “nastupom” na terenu, a poslednji dan turnira sam ih, na pisanom testu, samo ubedila u odluku da me preporuče za licencu”, istakla je Kristina Jovin koja je ujedno postala i jedna od najmlađih sudija sa sudijskom licencom BEC.