SPORTSKO DRUŽENJE POVODOM MEĐUNARODNOG DANA OSOBA SA INVALIDITETOM

Last Updated: 01/12/2016Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

I ove godine će Međunarodni dan osoba sa invaliditetom u našem Gradu biti obeležen već tradicionalnim sportskim druženjem, koje se održava u petak 02.decembra, u sali Sportskog centra „Olimp Zvezdara“ sa početkom od 10,00 sati. Predviđeno je učešće oko 120 naših sugrađana sa invaliditetom, dece i mladih pre svega, iz brojnih organizacija, škola i ustanova dečje, socijalne i zdravstvene zaštite iz svih delova Beograda koji će uživati u međusobnom nadmetanju i za posetioce demonstrirati takmičenja u više sportskih disciplina – mali fudbal, košarka, stoni tenis, boćanje, pikado, viseća kugla, savladavanje poligona, tekvondo, šah, pločice i druge koje su na programu svojevrsnih „igara bez granica“ toga dana. Organizatori programa su Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda i  Društvo za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara, uz dragocenu podršku opštine Zvezdara i SC „Olimp“  a njegovo održavanje omogućio je Grad Beograd, Sekretarijat za sport  i omladinu.