28 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaSOŠTAR I DŽAJIĆ NAGRAĐENI NA ZLATIBORU

SOŠTAR I DŽAJIĆ NAGRAĐENI NA ZLATIBORU

DOGAĐAJI

Međunarodni festival sportskog filma po šesti put za redom održan je na Zlatiboru. Nagrade su dodeljene u Kongresnnom centru „Srbija“. Na festivalu je premijerno prikazan film „Džajić“ o Draganu Džajiću, legendarnoj fudbalskoj zvezdinoj zvezdi. Nagrade za životno delo, za zasluge u sportu dobili su Aleksandar Šoštar, Dragan Džajić, Mirza Delibašić (posthumno) i režiser Zdravko Šotra.

Takođe uručena su i posebna priznanja za Veselina Jevrosimovića i Atletski Savez Srbije a ove nagrade direktoru ASS Slobodanu Brankoviću, uručio je poznati atletičar Dane Korica, koji je član žirija festivala. Prisutne su pozdravili predsednik opštine Čajetina, Milan Stamatović, predsednik Festivala Velizar Đerić i Nikolaj Parahovnik selektor festivala i osnivač festivala sportskog filma Atlant iz Rusije.