ŠKOLARCI POLOŽILI ISPIT I NA DRUGOM TAKMIČENJU U 2018.

Last Updated: 28/05/2018Autor

BADMINTON

U nedelju, 27. maja 2018. u sali Osnovne škole “Milan Đ. Milićević“ na Medakoviću održan je Međuškolski badminton turnir – Beograd 2018 na kojem je učestovalo 40 takmičara i takmičarki iz 27 škola Beograda, Kruševca, Kragujevca, Vršca i Petrovca na Mlavi. Turnir je organizovao Badminton kluba Clear pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda, a uz pomoć prijatelja BASS, kompanija ”Tin šped”, ”Yonex”, ”Ledeni Kvas”, ”Eurobank”, ”Integraltechnic” i ”Koka plus”.

U konkurenciji dečaka I i II razreda osnovnih škola najsjajnije odličje osvojio je Mihajlo Simić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), dok je zlatnu medalju u konkurenciji osnovki I-IV razreda pripalo Ani Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac). Danilo Janković (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd) bio je bez premca u konkurenciji dečaka III i IV razreda osnovnih škola, Vukašin Krneta (OŠ ”Vasa Čarapić”, Beograd) tirjumfovao je u muškoj konkurenciji V i VI razreda u kojoj je najuspešnija učenica bila Marta Jevremović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac). U konkurenciji VII-VIII razred osnovnih škola i I-IV razred srednjih škola na vrh pobedničkog postolja popeli su se Vukašin Hinić (Elektrotehnička škola ”Nikola Tesla”, Beograd) u muškoj, odnosno Danica Čepurac (OŠ ”Milan Đ. Milićević”, Beograd) u ženskoj konkurenciji.

Medalje su osvojili – I-II razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Mihajlo Simić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Petar Smiljković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Vasilije Janković (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd); I-IV razred osnovnih škola – Devojčice: 1. Ana Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac), 2. Selena Kojić OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac, 3. Mia Lalić (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd), Lena Bednar (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd); III-IV razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Danilo Janković (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd), 2. Stefan Maksimović (OŠ ”Đura Jakšić”, Kragujevac), 3. Luka Đorđević (OŠ ”Sterija”, Vršac); V-VI razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Vukašin Krneta (OŠ ”Vasa Čarapić”, Beograd), 2. Relja Milić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac), 3. Luka Mijatović (OŠ ”Ljuba Nenadović”, Beograd); Devojčice: 1. Marta Jevremović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Petra Gordić (OŠ ”Moma Stanojlović”, Kragujevac), 3. Mina Mijatović (OŠ ”Ljuba Nenadović”, Beograd), Katarina Rakić (OŠ ”Branko Radičević”, Petrovac na Mlavi); VII-VIII razred osnovnih škola i I-IV razred srednjih škola – Dečaci: 1. Vukašin Hinić (Elektrotehnička škola ”Nikola Tesla”, Beograd), 2. Sava Stepanović (OŠ ”Svetozar Miletić”, Beograd), 3. Aleksandar Antić (Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Beograd), Damjan Minić (OŠ ”Despot Stefan Lazarević”, Beograd); Devojčice: 1. Danica Čepurac (OŠ ”Milan Đ. Milićević”, Beograd), 2. Marija Hinić (Hemijsko-prehrambena tehnološka škola, Beograd), 3. Ema Novaković (OŠ ”Milutin i Draginja Todorović”, Kregujevac).