ŠKOLARCI OTVORILI SERIJU BADMINTON TAKMIČENJA U 2018.

Last Updated: 28/01/2018Autor

BADMINTON

U subotu, 27. januara 2018, u Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji održan je Međuškolski badminton turnir – Jefimija 2018 čime je otvorena serija takmičenja na domaćoj sceni u Novoj godini. Na šest terena od ranih jutarnjih časova na turniru, kojim je 2010. započet projekat uvršćivanja badmintona u nastavu fizičkog vaspitanja u okviru Shuttle Time projekta Svetske badminton federacije (BWF), borilo se oko 50 takmičara i takmičarki iz 31 škole iz sedam gradova – Beograda, Pančeva, Zrenjanina, Vršca, Kragujevca, Kruševca i Petrovca na Mlavi. Na programu su bili mečevi u pojedinačnim konkurencijama u osam takmičarskih kategorija. Turnir je organizovao Badminton klub Beograd, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton savez Beograda, a uz pomoć prijateljia BASS, kompanija ”Tin šped“, ”Yonex“, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas” i ”Integraltechnic”.

Medalje su osvojili – I-II razred – Dečaci: 1. Andrej Stolić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Mihajlo Simić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Boško Jakovljević (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo), Petar Smiljković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac); I-IV razred – Devojčice: 1. Lana Pavlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Kristina Mijajlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Sofija Parežanin (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Pančevo), Ana Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac); III-IV razred – Dečaci: 1. Danilo Janković (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd), 2. Luka Đorđević (OŠ ”Jovan Sterija Popović”, Vršac), 3. Petar Đuranović (OŠ ”Jovan Sterija Popović”, Vršac), Stefan Maksimović (OŠ ”Đura Jakšić”, Kragujevac); V-VI razred – Dečaci: 1. Vukašin Krneta (OŠ ”Vasa Čarapić”, Beograd), 2. Relja Milić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac), 3. Dušan Jović (OŠ ”Bata Bulić”, Petrovac na Mlavi); Devojčice: 1. Marta Jevremović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Nađa Popović (OŠ ”Sveti Sava”, Pančevo), 3. Milica Vrtikapa (OŠ ”Radoje Domanović”, Beograd), Katarina Vig (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo); VII-VIII razred – Dečaci: 1. Bojan Jovančić (OŠ ”Vuk Karadžić”, Vršac), 2. Sava Stepanović (OŠ ”Svetozar Miletić”, Beograd), 3. Đorđe Parojčić (OŠ pri Matematičkoj gimnaziji, Beograd); Devojčice: 1. Đurđija Purić (OŠ ”Braće Jerković”, Beograd), 2. Katarina Pomorišac (OŠ ”Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin), 3. Jana Kiso (OŠ ”Braće Jerković”, Beograd); I-IV razred srednjih škola – Dečaci: 1. Đorđe Stepanović (Ekonomska škola ”Nada Dimić”, Beograd), 2. Aleksa Stanisavljev (Ekonomsko-trgovinska škola, Zrenjanin), 3. Luka Milić (Druga kragujevačka gimnazija, Kragujevac), Dejan Milošević (Gimnazija ”Uroš Predić”, Pančevo).