SJAJAN START „ORLIĆA“ U HRVATSKOJ

Last Updated: 04/05/2017Autor

FUDBAL

Kadetska reprezentacija Srbija ostvarila je važnu pobedu protiv Republike Irske na startu Evropskog prvenstva koje se održava u Hrvatskoj. Strelac jedinog gola bio je Željko Gavrić u 72. minutu, kada je posle izvedenog kornera, sa ivice peterca fantastičnim udarcem glavom, poslao loptu u mrežu Iraca. Izabranici selektora Perice Ognjenovića imali su više od igre u prvom poluvremenu kada smo propustili nekoliko prilika. Prvo Kamenović, a onda i Nešković mogli su da savladaju Mejera, a najbolju priliku propustio je Vidosavljević u 37. minutu kada se pri pokušaju da ugura loptu u mrežu nesrećno povredio.

Irci su delovali konkretnije u nastavku, a možda smo imali i malo sreće u 52. minutu kada je neugodni Koneli oboren u našem šesnaestercu. Grčki arbitar Papapetru je pokazao da se igra nastavi. Nije taj detalj poremetio voljni momenat naših momaka, a nagrada za uloženi napor i harbru igru stigla je u smiraj meča. Usledio je prvo indirektan udarac u šesnaestercu Iraca, posle kojeg smo izveli korner. Najviši u skoku bio je Gavrić koji je fenomenalnim trzajem glavom poslao loptu na pravo mesto. Gol za pobedu, gol za velika tri boda na startu Evropskog prvenstva i neophodno samopouzdanje pred naredni duel sa jednim od favorita, selekcijom Nemačke, koja je savladala Bosnu i Hercegovinu 5:0 (2:0). Taj meč se igra u nedelju, 7. maja, tačno u podne.

Odveo je Srbiju na Evropsko prvenstvo, a sada sa „svojim“ kadetima ostvario i važnu pobedu na startu kontinentalnog šampionata u Hrvatskoj – Perica Ognjenović.

-Dobro smo otvorili utakmicu, imali inicijativu i veći posed. U drugom delu je usledio blagi pad. Najvažnije je da smo pobedili i stekli neophodno samopouzdanje pred nastavak šampionata – rekao je odmah posle pobede protiv Republike Irske, selektor kadetske selekcije.

Irci su se pokazali kao veoma nezgodan rival…

-Imali smo fizički jakog protivnika koji ima niz pobeda a igraju fudbal koji nam ne odgovara. Moji igrači su pokazali karakter i ostaje mi samo da im čestitam na pobedi uz napomenu da ćemo da popravimo nedostatke iz jednog dela drugog poluvremena – naglasio je selektor Perica Ognjenović.

A Željko Gavrić je bio strelac možda i najlepšeg gola u prvoj rundi šampionata…

-Bili smo bolji rival u prvom delu, imali nekoliko zaista dobrih prilika. U nastavku su oni preuzeli inicijativu, ali smo imali odgovor. Srećan sam zbog gola, a posebno jer je postignut posle prekida, njihovog najjačeg oružja. Ova pobeda nam mnogo znači za samopouzdanje, a uveren sam da uz neke korekcije možemo još bolje da igramo u narednim utakmicama – rekao je Željko Gavrić.

SRBIJA: Gordić, Kostić, Janković, Pavlović, Kamenović, Ilić, Vidosavljević (od 37. Tedić), Đerlek (od 70. Zuvić), Nešković (od 60. Kokir), Gavrić, Stuparević.

REPUBLIKA IRSKA: Mejer, Nolan, Kolins, Doerti, Letvidž, O Farel, Boldžer, Roudž, Tompson (od 64. Rajt), Ajah (od 78. Kavenagi), Kilkeni (od 41. Koneli).